Engelliler Dostu

Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir?

Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir? Engelliler Biz Platformunun Amacı ve Hizmeti Nelerdir? Engelliler Biz Sayfasına Giriş? Engelliler Biziz Doğalgaz Destek Paketi?

Engelliler Biz Platformu

Ülkemizde ve de dünyamızda oldukça fazla kalabalık nüfusa sahip olan engelli bireylerimiz bulunmaktadır. Bu bireylerimiz adına devletimiz aracılığı ile vakıflar, dernekler, belediyeler, kaymakamlıklar vb. kurum ve kuruluşlar tarafından çeşitli maddi manevi destek ve hizmetler sunulmaktadır.

Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir? Engelliler Biz Platformunun Amacı ve Hizmeti Nelerdir? Engelliler Biz Sayfasına Giriş? Engelliler Biziz Doğalgaz Destek Paketi?
Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir? Engelliler Biz Platformunun Amacı ve Hizmeti Nelerdir? Engelliler Biz Sayfasına Giriş? Engelliler Biziz Doğalgaz Destek Paketi?

Engelli vatandaşlarımız bu hizmetleri, haklarını, yardımları ve desteklerin arayışına girmiş durumdalar. 

Engellilik durumunun yanı sıra sosyal sorunlar, sosyal yardımlar, eğitim alanları, sağlık alanları ve bunlar gibi bütün sosyal içerikleri kapsayan programların ortak bir noktada buluştuğu alandır.

Engelliler biz platformu https://engellilerdostu.com/engelliler-biz/ engelli bireylerimiz ve diğer tüm vatandaşlarımızın buluştuğu ve değerlendirmelerde, başvurularda, araştırmalarda bulunduğu ortak katılım noktasıdır. 

Engelliler Biz Sayfasına Giriş?

Engelliler Biz sayfasına ulaşabilmek için https://www.google.com/ sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza gelecek Arama çubuğu üzerinden Engelliler Biz başlığı yazarak ilerleyeceksiniz. Karşınıza gelecek ilk sayfa üzerinden Engelliler Biz sayfasına ve tüm yardım, destek bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ya da https://engellilerdostu.com/engelliler-biz/ adresinden giriş yapabilirsiniz.

Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir? Engelliler Biz Platformunun Amacı ve Hizmeti Nelerdir? Engelliler Biz Sayfasına Giriş? Engelliler Biziz Doğalgaz Destek Paketi?
Engelliler Biz Platformu? Engelliler Biz Nedir? Engelliler Biz Platformunun Amacı ve Hizmeti Nelerdir? Engelliler Biz Sayfasına Giriş? Engelliler Biziz Doğalgaz Destek Paketi?

Engelliler Biz Platformu Hizmet Alanları?

Engelliler Biz platformu çeşitli sosyal yardım ve desteklerin bir arada sunulduğu, bu konular hakkında derin bir bilgi havuzudur. Bu sayede sorularına cevap bulma arayışındaki vatandaşlarımız için kurtarıcı bir çıkar yoldur. Engelliler Biz platformunda genel olarak;

  • Sağlık
  • Eğitim
  • Sosyal yaşam
  • Emeklilik
  • Engellilik
  • Maddi manevi haklar
  • Devlet yardımları
  • Vakıf yardımları
  • Dernek yardımları
  • İş danışmaları vb. fikirler

Yukarıda saydığımız konular ve daha nice şeyler hakkında derin bilgi içerikli olan bu sitede hemen hemen her sorunuzun cevabını bulma şansına sahip olmaktasınız. Bunların yanı sıra bilemediğiniz veya cevabı olmayan soruları kendiniz de bizzat sorabilme şansına sahipsiniz. Bu sayede geniş bir kitleye ulaşacak ve derdinize derman bulacaksınızdır. 

İlginizi Çekebilir  Engelli Raporu ile Araç Almak

Engelliler Biz Doğalgaz Destek Paketi?

Malum kış aylarının yaklaşması üzerine gündeme gelen konulardan biri de doğalgazdır. Yağmur, kar vb. olayların özellikle yoğun bir şekilde yaşandığı bölgelerimizde kömür ve odun dışında doğal gaz kullanımları da günümüz şartlarında ve gelişmelerden dolayı oldukça yaygın durumdadır.

Fakat maddi zorluklar, ekonomik krizler, artan işsizlik ve alım gücünü düşmesi de bu tarz imkanları karşılamayı da gittikçe düşürmüş durumdadır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kömür yardımları dışında doğalgaz yardımlarını da yapacaklarını dile getirmişlerdir. Doğalgaz destek paketinden faydalanabilmek için belirli şartları taşıyor olmak gerekir.

En başında gelen şart ise maddi gücün asgari düzeyde ya da asgarinin de altında olması, aylık kişi başı gelirin asgari ücretin 3/2’si altında olması ve muhtaçlık belgesine sahip olmanız öncelikle aranan şartlardandır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden kömür, doğalgaz ve diğer yardımları incelemek, başvuruda bulunabilmek için e-devleti kullanabilirsiniz.

Engeliler Biz platformu üzerinden sosyal hizmetler yardımları vb.Sosyal Hizmetler Bakanlığının sunmuş olduğu yardımlara ulaşabilmek için; https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Engelliler Biz Platformu Aile Destekleri Sigortası?

Engelliler Biz platformu üzerinde en çok sorulan ve merak edilen konulardan biri de aile destekleri ve sigortalardır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu konu hakkında geçtiğimiz günlerde üç başlık altında açıklamada bulundu;

“Aile destekleri sigortasının temel amacı, her aileye asgari gelir güvencesi sağlayan sigortadır. Kişinin doğumundan ölümüne kadar güvence altına aldığı bir sözleşme. 1971 yılında Türkiye parlamentosundan bir yasa çıkararak Uluslararası Çalışma Örgütü’nün sözleşmesini kabul ettik. En son işsizlik sigortası uygulamaya girdi ve halen daha devam ediyor.

9’uncu sigorta dalı aile destekleri sigortası… 51 yıldır aile destekleri sigortası uygulanmıyor. Bu düzenlemeyle yoksulluğu artık bu ülkede hiçbir siyasal parti bir istismar konusu yapmaz. Kişi yoksulsa, sosyal devletin koruması altında olsun ve sosyal devlet ona her türlü yardımı yapsın.

İlginizi Çekebilir  İşitme Yetersizliği Nedir

Kimleri kapsayacak aile destekleri sigortası? 

Asgari ücretin altında veya hiçbir yerinde olmayan bütün aileleri kapsayacak. 57 bin tür aile tipi için bir program geliştirdik. İnternet sitesine giren ve kendi pozisyonunu oraya koyan kişi ne kadar aile yardımı alacağını da orada görmüş olacak. 

Ailenin mali durumunu kim belirleyecek?

 Aile hekimlerinin bulunduğu her yerde sosyal hizmet uzmanları da olacak. Aynı ailelerde bunlar sürekli çalışacaklar. Ailedeki bütün değişimi raporlayacaklar ve kuruma bildirecekler. Kurum bunun üzerinden o ailelere yardımı yapmış olacak.

Böylece kişinin yoksulluğu veya ailenin yoksulluğunu sadece sosyal devlet bilecek ve dolayısıyla bunun istismarı büyük ölçüde önlenmiş olacaktır. Yaşlılık aylığı, engelli aylığı alanlar kesilmeyecek tam tersine bunların miktarı biraz daha artmış olacak. Hiçbir aile, Aile Destekleri Sigortası primi ödemeyecek.

Aile Destekleri Sigortası Kurumu kurulacak. Bütün sosyal yardımlar tek çatı altında toplanacak. Böylece kaynak savurganlığı büyük ölçüde önlenmiş olacak. Bu çalışma 4 milyon 125 bin haneye destek sağlam üzere planlandı, en düşük bin 100 TL, en yüksek 5 bin 500 TL ödeme yapılacak.

Bütçenin yüzde 12’si yardıma ayrılacak. Şu an oran yüzde 4 civarında.” Konuşmasını yaparak vaatlerini bildirdi. Bu konu hakkında ne olacağı ilerideki zamanlarda net bir şekilde gündeme gelebilir ve detaylı bilgiler öğrenebiliriz.

Aile destek sigortası ve diğer Engelliler Biz Platformu yardımlarını öğrenebilmek için; https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru sayfasını ziyaret ederek sistem üzerinden tüm yardımları inceleyebilirsiniz.

Engelliler Biz  Sosyal Yardımlar? 

Engelliler Biz sayfası üzerinden sunulmuş olan bütün yardım, destek ve ihtiyaçları öğrenebilmek ve kendinize uygun olan eğitim, sağlık ve türevi kullanabileceğiniz yardım aramalarını bulabilmek için; https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Engelli hakları ve detayları için https://engellilerdostu.com/engelliler-dostu/ linkine tıklayın.

5/5 - (12 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu