Güncel

Engelliler için defilede 175 bin TL topladılar

Ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı, önceki gün Merit Crystal Cove Hotel’de geliri sosyal sorumluluk projesine aktarılmak üzere bir defile düzenledi. Merit International sponsorluğunda gerçekleşen defilede, Bağzıbağlı imzalı bir kıyafet açık artırma ile 95 bin liraya satıldı. Organizasyonda ayrıca, hayırseverlerin bağışlarıyla toplanan 80 bin TL de Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışlandı.
30 parça kıyafetin sergilendiği defilede, Çağla Şıkel baş manken olarak podyuma çıktı. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan birçok davetlinin katıldığı organizasyonun konukları arasında; KKTC Sağlık Bakanı Filiz Besim, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, milletvekilleri, sosyal toplum örgütleri, KKTC İş İnsanları Derneği’nin yanı sıra Derviş Bağzıbağlı, Ece Erken, Alişan-Buse Varol, Amine Gülşe ve Erhan Yazıcıoğlu gibi isimler de vardı. Amine Gülşe, nişanlısı Mesut Özil’in adının baş harfi olan M kolyesiyle dikkat çekti.
Siyah-beyaz konseptli defilede, mankenlere Merit Oda Orkestrası eşlik etti. Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan genç yeteneklerden oluşan orkestra, Bağzıbağlı’nın koleksiyonu sergilenirken klasik parçalar çaldı.Bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığı için çok şanslı olduğunu söyleyen Raşit Bağzıbağlı şöyle konuştu: “Aslen Kıbrıslı olduğum için burada böyle bir sosyal sorumluluk projesine imza atmak benim için çok önemli. Son günlerde yaşanan olumsuzluklara çok üzülüyoruz ama işimize devam ediyoruz. Duygularımız onlarla beraber; buradan onları anıyoruz. Bu bir eğlence değil, bir iş. Bu tür etkinliklerle şehitlerimize, Mehmetçik Vakfı’na yardım yapabiliriz. Tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunmalıyız.” Ünlü modacı, canlı orkestra eşliğinde defile yaparak Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini de söyledi.

 

Kaynak: Sabah


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı