Çalışma YaşamıGüncel

Engelliler için Evde Para Kazanma Yolları

Engelliler için evde para kazanma yolları nelerdir? Engelli kişiler ev ortamında hangi işleri yaparak para kazanabilir? İnternet aracılığı ile engelliler nasıl ek gelir kapısı açabilir ve bu işler nelerdir? Evde çalışarak nasıl para kazanılır gibi tüm merak edilen ek iş modelleri alt kısımda yer almaktadır.

engelliler için sosyal medya ürün satışı

Instagram veya Facebook Üzerinden Ürün Satışı

Sosyal medya kanalı olan platformda sizde evde yapılan ürünlerinizin tanıtımını yapabilir veya satabilirsiniz. Bu ürün el yapımı reçel de olabilir, bebek eşyası da olabilir, Nikah şekeri, El Yapımı Sabun olabilir. Tamamen sizin yeteneğinize göre şekillenen işler size ciddi para kazandırabilir.

Engelli Makale Yazarlığı
Engelli Makale Yazarlığı

Makale Yazarlığı

Engelli makale yazarı olmak için araştırmacı olmak ve yazmayı sevmek yeterlidir. Sabırlı bir şekilde araştırma yapar ve bunu imla kurallarına uygun, seo uyumlu olarak yazabilirseniz aylık ek gelir elde edebilirsiniz. Makale yazarları iş bulmak konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. İş bulma konusunda kolay olan makale yazarlığı, günlük 1-4 saatinizi vererek günde 3000 kelime makale çıkarmanız durumunda taban fiyatı 100 kelimesi 1,5 TL yazarlığın günlük 45 TL aylık 1.350 TL kazanarak ek gelir etmeniz mümkündür. Makale yazarlığınızın kalitesine göre taban fiyatlarda artış sağlayabilirsiniz. Makalelerinizi, webmaster forum sitelerinde, makale alım satım yapan yerlerde yada kişisel anlaştığınız bireyler ile ticaretinizi yapabilirsiniz. Eğer daha önce deneyiminiz yoksa konu altına yorum bırakarak size denemeniz  ve referans edinmeniz açısından biz yardımcı olabiliriz.

Grafiker Hizmeti

Engelli grafiker olmak bilgi ve emek isteyen ciddi bir iştir. Fakat vakit ayırır ve emek verirseniz çok karlı bir iş haline gelebilir, Sosyal medya hesapları için görseller hazırlamak, animasyonlar hazırlamak gibi bir çok işte uzman kişi olabilirsiniz. İş bulma konusunda orta seviyede zorluğu olan grafikerliğin yapılan anlaşmalara göre ek gelir kapısı bulunmaktadır. Eğer hiç bir bilginiz yoksa, youtube üzerinden grafik programları hakkında ücretsiz eğitim veren kanalları takip ederek, kendinizi geliştirebilir, bu sayede uzmanlık kazanabilirsiniz.

Engelliler için evde ürün paketleme
Engelliler için evde ürün paketleme

Evde Ürün Paketleme

Engelli Evde  Ürün Paketleme Türkiye’de evde ek iş olarak yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biri paketlemedir. Ülkemizde evde paketleme

ÖNEMLİ NOT- DİKKAT!

Asla ama asla evde ek iş yapan firmalar size iş vermek için sizden para istememektedir. Sizden para isteyen bir kişi veya kurum olduğunda derhal görüşmeyi sonlandırın. Zira çok büyük ihtimalle dolandırılacaksınız.
Bu nedenle evde ek iş ararken asla bir işletmeye veya şahsa para ödemeyin!

işi veren birçok firma bulunmaktadır ve bu firmalar aracılığıyla aylık 4000 liraya kadar ek gelir elde etmek mümkün.

Türkiye’de evde paketleme işi veren firmalar son dönemde bu işi genellikle toplu olarak sağlamaktadır. Bu nedenle 5-6 kişilik toplu bir ekibiniz varsa, evde paketleme işi veren firmalardan iş alma şansınız yükselecektir. Evde ek iş yaparak ev ekonomisine katkı sağlamak istiyor ve bunun için bir ek iş fikri arıyorsanız; evde paketleme işi yapabileceğiniz en kolay işlerden biridir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı