Güncel

Engelliler sorunlarına Ankara’da çözüm aradı

Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan bir grup, Ankara’ya giderek Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) Başkanı Deniz Depboylu ile Aile ve Çalışma Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr. Orhan Koç’u ziyaret ederek engellilerin sorunlarına çözüm aradı.

Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan bir grup, EKPSS 2019 Atamaları, engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları zorluklar hakkında bilgi alışverişi yapmak, hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgilendirme ve destek alma konularında bir dizi görüşme yapmak amacıyla Ankara’ya ziyarette bulundu. Ankara’da ilk olarak Anıtkabir’e giden heyet daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Merkezine geçerek MHP Genel Başkan Yardımcısı ve KAÇEP Başkanı Deniz Depboylu’yu ziyaret etti. Ziyarette engelli hakları, EKPSS 2020 atamaları, Engelli ve Evde Bakım Maaşları, Engellilerin iş gücüne katılımı, Engelliler ile ilgili dernek projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

“ENGELLİLERİN SORUNLARINI ANLATTIK”

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Daha sonra heyet Aile ve Çalışma Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm.Dr. Orhan Koç’u makamında ziyaret etti. Burada da önceki sorunlara ek olarak protez ortez uygulamaları, SUT listeleri ve katkı paylarının engellilere maliyet ağırlığı gibi konularda görüşmeler yapıldı. Görüşmelerin pozitif bir hava içinde gerçekleştiğini belirten dernek başkanı Ahmet Ünlü, “Dertlerimizi Bakanlık seviyesine kadar anlatma ve projelerimizi değerlendirme fırsatı bulduk. Bu ziyareti gerçekleştirmemizde katkı sağlayan Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e ve Kuyucak AK Parti İlçe Başkanı Ali Güçlü’ye teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: sesgazetesi.com.tr


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu