Güncel

Engellilere Yönelik İşim Olsun Projesi Başladı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İşkur) ve EngelsizKariyer.com işbirliği ile hazırlanan “Engellilerin İş Hayatına Katılımının Arttırılması ve İnsan Kaynaklarında Sürdürülebilir Engelli İstihdamının Geliştirilmesi İŞİM OLSUN Projesi” başladı. Başvuru yapan engelli adaylar arasından seçilen 1. gruba profesyonel isimlerin özel hazırladığı, kurumsal hayata uyum ve kişisel gelişim eğitimleri verildi.

İŞİM OLSUN PROJESİ NEDİR?

İşim Olsun projesi kapsamında düzenlenecek profesyonel eğitim programları ile engelli adayların kişisel yetkinlikleri arttırılarak vasıflı bireyler olarak istihdamları gerçekleştirilecek. Öncelikle projede yer almak isteyen engelli adaylar ve firmaların her ay ön başvuruları alınacak.  Firmaların aradıkları pozisyonlara uygun adaylar destekli istihdam modeline uygun olarak planlanacak programa uygun adaylar seçilerek özel hazırlanan “Kişisel Gelişim Eğitimlerine katılacaklar. 12 ay sürecek proje kapsamında her ay 10 engelli adayın katılabileceği online ve yüz yüze iş görüşmeleri ile seçme ve yerleştirme süreçleri profesyonel “Engelli İş Koçluğu” desteği ile yapılacak. Proje İstanbul sınırları içinde düzenlenecek. İşim Olsun Engelli İstihdamı Projesi firmalara nitelikli engelli adaylara ulaşabilme ayrıcalığı sunarken iş arayan engelli adayların da kişisel gelişimlerini arttırarak nitelikli işgücü olarak istihdamda yer alabilme fırsatlarına sahip olacaklardır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Engelli Aday Katılımcılar için aktif işgücüne katılmak isteyen en az %40 engel oranı ve üzeri engeli olan (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu) emekli olmayan adaylar başvuru yapabilirler. Engelli adaylar niteliklerine ve kariyer hedeflerine göre her sektör ve her pozisyon için başvuru yapabilirler. Adaylar sektör ve firmaların aradıkları pozisyonlara göre eşleştirilerek proje sürecine dahil edilecekler.

Proje Detayları:

  • Firma Başvurusu
  • Engelli Aday Başvuru
  • Kişisel Gelişim Eğitimleri
  • Seçme ve Yerleştirme
  • Firmalarla İş Görüşmesi (Online-Yüz yüze)
  • Engelli İş Koçluğu Desteği (Engelli Adaylara ve Firmalara)
İlginizi Çekebilir  Sakatlık Belgesi Olanlar Nasıl Emekli Olur, Şartları Neler

Projeye katılmak isteyen firmalar aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirler.

İletişim: info@engelsizkariyer.com | 0 212  505 5 605

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu