Dizi-Film

Engellileri Konu Alan/Önerilerimiz Arasında Bulunan Kadın Kokusu Filmi

Engellileri konu alan filmler, engellileri konu alan diziler, engelli ve yakınlarına fayda sağlayacak dizi ve filmler sizler için bulmaya ve onları kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz

Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi ‘bebek bakıcılığı’ yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slate’in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci kalite şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45’lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie’yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur.

Al Pacino’nun unutulmaz bir karakter çizdiği film, aslında 1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekimi. Yine de, bir çoklarına göre orijinalini aratmayacak derecede iyi. Tango sahnesine dikkat.

 

Süre                      : 2s 37dk

Yönetmen          : Martin Brest

Oyuncular           : Al Pacino, Chris O’Donnell, James Rebhorn devamı

Tür                         : Dram

Ülke                      : ABD

Orijinal adı      : Scent of a Woman

 

Filmin başında huysuzluklarıyla tanıdığımız Frank’in aslında nasıl bir insan olduğunu dakikalar ilerledikçe anlıyoruz. Bu süreçte de görme engelinin onun hayatına etkilerini somut olarak algılıyoruz. Görme engelli Frank’in gözlerinin kararmasının, hayatının kararması demek olmadığını onunla birlikte hissediyoruz. Elbette Al Pacino’nun oyunculuğu karşısında saygıyla eğilmekten başka bir şey elden gelmez. Tanımasak gerçekten görüp görmediğini sorgulayabilirdik. Hele Al Pacino’nun bu filmdeki dans sahnesi sinema tarihine çoktan geçti bile.

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu