Güncel

Engellilerin Evden Yapabileceği İşler, Engellilere Uygun Ek İşler

engellilerdostu.com Engelliler İçin Sosyal İçerik Platformu olarak içerik paylaşmaya başladığımız günden bugüne engelli ve yakınlarına yönelik ilaç niteliğinde bilgiler derlemeye, haberin dahi faydalısını aktarmaya çalıştık.

Bugüne kadar gerek engellilerdostu.com editör ekibi tarafından gerekse engellilerdostu.com tarafından alıntılanan ve kaynağı belirtilerek paylaşılan tüm içeriklerde bu amaçlanmıştır.

Engelli Hakları 2023

Yine bu anlamda siz okurlarımıza değerli bilgilerin yer alacağı önemli bir yazı kaleme alamaya çalışacağız. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız engellilerin evde ek iş yapmalarına yönelik araştırmalarımızı paylaşacağız.

Engellilere uygun ek işler nelerdir? Engelliler hangi işleri yaparak ek gelir elde edebilirler. İnternet üzerinden engellilere para kazandıran ek işler nelerdir.

Evde çalışarak para kazanmak isteyen engellilerin yapabileceği ek işler, engelliler için ek işler hakkında tüm detayları “Engellilerin Evden Yapabileceği İşler, Engellilere Uygun Ek İşler” başlığı ile aktarmaya çalışacağız.

Engellilerin İnternet Üzerinden Yapabileceği Ek İşler…

Son yılların para kazanma anlamında en iyi yöntemleri arasında yer alan internet üzerinden ev ortamında gelir elde etme, sadece engelliler için değil toplumun tüm bireyleri için önemli bir hale geldi.

Hatta öyle bir hale geldi ki, kimi insan 8(sekiz)-5(beş) mesaileri bırakıp, freelance yani serbest çalışma şeklini tercih etmeye başladı.

Birbirinden farklı işlemlerin İnternet aracılığı ile yapılması işinden sizde ayda 5 bin Lira ile 10 Bin Lira arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun için İnternet Üzerinden Ek İş Yapmak isteyen engelliler bilgi ve tecrübeleri dahilinde aşağıda belirttiğimiz işleri yapabilirler.

1-Engelliler için ek iş kapsamında İnternet üzerinden anket doldurma, isteyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Gün içerisinde üyesi olduğunuz anket siteleri tarafından gönderilen anketleri eksiksiz ve zamanında doldurarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yalnızca evinizde otururken bilgisayar üzerinden birkaç anket doldurarak gelir elde edebileceğiniz bu iş ile ilgili şu aralar kazançlar biraz düşük. Bu kapsamda bu iş fikrine direkt olarak bir kazanç kapısı olarak bakmak yerine ek gelir amacıyla değerlendirmek daha doğru olur.

2-İnternet üzerinden yorum yazma işini isteyen tüm engelliler rahatlıkla yapabilir ve ek gelir elde edebilir. Bu işi veren sitelerde yayınlanan yazılara konu ile ilgili olmak kaydı ile yorum yazmak isteyenlerin makaleleri okumaları gerekmektedir. Bu işi bir kaç site ile görüşerek yapabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.

3-Evde makale yazarak ek gelir elde etmek isteyen engelliler belirli konularda bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Sahip olunan bilgi ile ilgili konularda sitelere online makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz.

4-Editörlük yaparak para kazanmak isteyen engellilerin bu konu hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İnternet sitelerine editörlük yapanlar ayda 5 Bin Liraya kadar bir gelir elde edebilirler.

5-İnternette oyun oynayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle online olarak oynanan oyunları takip ederek, oynayarak ve oynadığınız bölümlerin videolarını yükleyerek çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

6-Video yükleyerek para kazanmak isteyenler ise özellikle YouTube kanalına özgün ve ilgi çekici videolar yükleyebilir. Yükledikleri videoların ilgi görmesi ve izlenmesi neticesinde reklam alabilir ve ek gelir elde edebilirler.

7-İnternet üzerinden satış sistemi ile ek gelir elde etmeniz mümkün. Son zamanlarda bir çok kişi evinde sahibi olmadığı ürünlerin satışını yaparak para kazanıyor. Sizde ister sanal bir mağaza açarak

isterseniz sosyal ağları kullanarak satış sistemi ile ek gelir elde edebilirsiniz.

8-Kaleminize güveniyorsanız, sürekli yazı yazabilirim ve içerik üretebilirim diyorsanız, web site açarak uzman olduğunuz alan ile ilgili paylaşımlarda bulunarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi son zamanlarda en çok kazandıran ek işler İnternet üzerinden yapılan ek işler olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda en çok yapılan ve en çok kazandıran işler de yukarıda belirtmeye çalıştık. Bilgi ve tecrübeniz doğrultusunda belirtilen bu işlerden istediğinizi seçebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Engellilerin evden para kazanabilecekleri ek işleri sizlere yukarıda maddeler halinde sıralamaya çalıştık. Bu işler sizlerin kafasında her ne kadar canlanmış olsa da bunları somutlaştırmak amacıyla evden oturarak nasıl para kazanılacağını tek tek, adım adım anlatmaya çaba göstereceğiz.

Sitemizi sürekli takipte kalarak hatta mail bültenimize abone olarak engellilerin yapabileceği ek iş fırsatlarından haberdar olabilirsiniz…

Bunların dışında Engellilere Evde Ek İş fırsatları kendi beceri ve bilgileri ile değişiklik gösterebilir. El becerisine sahip olanlar birbirinden farklı el işlerinin yapımı ile ek gelir elde edebilirler.

Ustalık sahibi olan engellilere ise yeteri kadar sermaye sahibi olmadığından dolayı kendi işini kuramıyorsa verilen desteklere başvuruda bulunabilirler.

Bilindiği üzere Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmaları adına Hibe yani geri ödemesiz destek verilmeye devam ediyor. Bu konu özellikle Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz krediler en çok ilgi görenlerin başında gelmektedir.

Engellilerin yapabileceği ek işler ile ilgili sürekli detaylı olarak inceleme yaparak sizlere anlatımda bulunmaya çalışacağız. Toplumun dezavantajlı kesimi olarak kabul edilen engellilerin, sürekli gelişmeye yönelik bilgilere ihtiyacı bulunmaktadır.

Engelliler nasıl ek gelir elde edebilir, Engellilere uygun ek işler, engellilerin evden yapabileceği işler, engelliler için ek işler, engellilere uygun ek işler bundan sonraki süreçte ele alacağımız konular olacak…

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / TİKTOK / İNSTAGRAM / news.google.com/

İlgili Başlıklar;

Engelli maaşı alanlara müjde!

2023 engelli maaşı ne kadar olacak?

2023 yaşlılık maaşı ne kadar olacak?


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu