GüncelSağlıkSosyal Hak ve Yardımlar

Engelsiz Sağlık Sendikası, Bakanlığı Ziyaret Etti

Engelsiz Sağlık Sendikası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Ergüneş’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede önemli sorunlar dile getirildi.

– Engelli bireylerin ÖTV muafiyeti konusunda yaşadıkları sorunları,.
– Kamu kurum ve kuruluşlarında ‘’Yardımcı Hizmetler’’ kadrosunda çalışmakta olan engelli kamu personellerinin bir defaya mahsus olmak üzere. ‘’ Genel İdari Hizmetler Kadrosu’’na geçmeleri, “Genel İdari Hizmetler” kadrosunda çalışan engelli personelin ise, eğitim durumları göz önünde bulundurularak bir defaya mahsus istedikleri kadrolara atanmaları gerektiği konusunu,
– Engelli bireylerin karar alma süreçlerinde etkin bir şekilde yer almaları ve kamu politikaları oluşturulurken engelli bireylerin fikir ve yaklaşımlarının göz önünde bulundurulması gerektiğini hususlarını,
– Kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan engelli personellerin özlük hakları ve maaş politikalarının daha adil bir şekilde düzenlenmesini ve engelli personellerin 3600 ek gösterge kapsamında yer almaları hususundaki görüşlerimizi ilettik.
Bizi ilgi ve alaka ile dinleyen Bakan yardımcımız; önerilerimize ılımlı yaklaşarak kendine düşen konuları çözeceğini ve engellilerimizin yaşadığı diğer sorunlara da vakıf olarak çözüme kavuşması yolunda elinden geleni yapacağını bildirdi.
Engelsiz Sağlık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı
Kenan Önalan


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı