Sosyal Hak ve Yardımlar

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği! Nasıl Alınır? Başvuru Formu…

Eşi Vefat Eden Kadınlara Ne Kadar Konut Desteği Verilecek? Konut Desteği Şartları Nelerdir?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği!

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği!

Eşi vefat etmiş olan kadınlarımıza, yardım ve destek müjdeleri Bakan Derya Yanık tarafından verildi.! Eşi hayatta olmayan, maddi anlamda sıkıntıları olan, evi olmayan kadınlarımıza destek olmak, ellerinden tutmak ve kalkınmalarını sağlamak adına yapılacak olan destek ile ilgili müjdesini veren Bakan Derya yanık şu cümlelerde bulundu;

“Programın başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilmesine yönelik 78 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nı (SYDV) bilgilendirdik. Şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl olmak üzere 4 ilde iş birliği protokolü imzalandı. Buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 SYDV’miz ise arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam ediyor.” 

Çocuk sahibi olan ve eşini kaybetmiş kadınlarımıza kolaylık olması, evlatlarını daha iyi şartlarda yetiştirebilmesi ve başlarını koyabilecekleri, kendilerine ait evleri olabilsin diye konut desteği sunulacaktır. Bunun için ayrılan bütçe yaklaşık olarak 607 milyon lira civarıdır. 

Eşi Vefat Eden Kadınlara Ne Kadar Konut Desteği Verilecek?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği!

Eşi hayatta olmayan kadınlarımıza, konut kredisi ile ilgili müjdelerini veren Bakan Derya Yanık, buna ek olarak şu şekilde ifadelerde bulundu; “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında 2.023 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz.”

Yukarıda da Bakan Yanık’ın cümlelerinde belirtildiği gibi yaklaşık olarak 300 bin Türk lirası destek sağlayacaklarını ve toplamda 2.023 adet konut imkânı sağlanacaktır.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Konut Desteği Şartları Nelerdir?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği!

Eşi vefat etmiş kadınlarımız için sunulan konut destek paketleri için belirli şartları taşımak gerekiyor. Bu projeden faydalanabilmek için; 

  • Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Sosyal Yardımlardan aktif olarak faydalanıcı olmak,
  • Eşinizin vefat etmiş olması ve çocuğunuzun olması,
  • Birden fazla çocuk sahibi olmak ve çocukların yaşının on sekizin altında olması,
  • Çocuk sayısının en az üç olması,
  • Yapılacak olan konutların bulunduğu şehirde ikamet ediyor olması,
  • Diğer ev ve konut yardımlarından faydalanmamış olmak.

Yukarıda sıralanmış olan şartları taşıyan kadınlarımız, yapılacak olan konut destek projelerine başvuruda bulunabilir. 

Eşi Vefat Eden Kadınlara Konut Desteği Başvuruları?

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Konut Desteği!

Eşi hayatta olmayan kadınlarımız için sunulacak olan destek paketleri ile alakalı başvuru tarihleri yakın zamanda bildirilecek olup, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezleri üzerinden de gerekli bilgileri alabileceksiniz. https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ve https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfası üzerinden de sunulan diğer yardım ve destekleri, yardımlar ile alakalı başvuruları, başvuru tarihlerini, başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını, kadınlara sunulan konut yardımları ile ilgili detaylı bilgileri, e-devlet şifrenizi alarak veya kaydınız var ise e-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak kolaylıkla öğrenebileceksiniz. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR /// news.google.com//

İlgili başlıklar;

Toki engelli preje başvuruları!


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu