Sosyal Hak ve Yardımlar

Ev Hanımlarına Müjde: 8500 TL İsteyen Ev Hanımları Hemen PTT’ye Koşuyor!

İŞKUR'dan Ev Hanımlarına 8500 TL Destek! İŞKUR Hem Öğretiyor Hem Ödüyor! İŞKUR 8500 TL Destek Başvuru Şartları Nelerdir? Çocuklu Anneler Nasıl Başvuracak...

Ev Hanımlarına Müjde: 8500 TL İsteyen Ev Hanımları Hemen PTT'ye Koşuyor!
Ev Hanımlarına Müjde: 8500 TL İsteyen Ev Hanımları Hemen PTT’ye Koşuyor!

Ev hanımlarına müjde, Devlet birçok destek ödemesi sağlıyor. Dar gelirli ihtiyaç sahibi olan herkesin ihtiyaçlarına göre ödemeler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Aile Bakanlığı özellikle kadınlara birçok destek sunuyor. Ev hanımları, bakanlığın yanı sıra İŞKUR’a da başvurarak 8540 TL ödemesini PTT aracılığıyla alabiliyor. Çalışmayan ev hanımlarını ilgilendiren 8500 TL İŞKUR Desteği ve başvuru detayları sizlerle.

Ev Hanımlarına Müjde: İŞKUR Hem Öğretiyor Hem Ödüyor

İŞKUR, anne desteği olarak adlandırılan destek başvurularına devam ediyor ve şartları bu sefer bakanlık tarafından değil İŞKUR tarafından belirleniyor. Çalışmayan işsiz annelere İŞKUR, birçok destek sağlamaktadır. 0-15 yaş aralığında çocuğu olan ve çalışmayan anneler, çalışmak istemeleri durumunda İŞKUR tarafından büyük bir destek alabiliyor.

İŞKUR, çalışmayan annelere 8500 TL desteği anında veriyor. Aslında uzun süredir gündemde olan ancak hala çoğu kişi tarafından detayları bilinmeyen İŞKUR anne desteği programının başvuru şartları ve detayları merak ediliyor.

İŞKUR 8500 TL Destek Başvuru Şartları

İŞKUR programları kapsamında annelere sunulan İşte Anne Desteği programında, adından da anlaşılacağı gibi küçük çocuğu olma şartı bulunuyor. Bu ödemeler, T.C. vatandaşı ve 18 yaşından büyük anneleri ilgilendiriyor ve annenin İŞKUR kaydının bulunması gerekiyor.

Öte yandan, işbaşı eğitim uygulamasına başvuruda bulunmak da şartlar arasında yer alıyor. Yani iş başvurusu yapan çalışmayan annelere İŞKUR, bu desteği sağlarken, aşağıda belirtilen 2 şarta başvuru sırasında mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor:

  • Başvuru tarihinden önce 3 ay süreyle işverenin çalışanı olmamak.
  • İşverenin eşi ya da 1. ve 2. dereceden akrabası olmamak.
  • Emekli olunmaması gereken İŞKUR anne desteği programında, başvuru tarihinden bir ay önce emeklilik veya malullük primi almamış olmak da gerekiyor.
İlginizi Çekebilir  Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Sürecek

0-15 Yaş Çocuğu Olan Anneler Nereden Başvuracak?

Bu destek ödemeleri için başvurular İŞKUR tarafından yapılmaktadır ve PTT aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Günlük olarak 95 TL olan bu ödemeler, aylık 2900 TL’ye denk gelirken, anne başvuru süreci boyunca 8500 TL ödeme alma hakkı kazanabiliyor.

Bu sayede başvurulan iş ile ilgili olarak hem meslek başı eğitimi alınacak hem de eğitime ek olarak İŞKUR tarafından ödeme desteği sağlanacak.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu