GüncelSosyal Hak ve Yardımlar

Evde Bakım Maaşı

Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? Ekim Ayı Bakım Parası Ne Kadar? Ekim Ayı Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Bakım parası, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan, yeme içme, lavabo, giyinme vb. öz ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlarımızın bakımlarını üstlenen kişilere maaş olarak verilen paradır.

Bakım parası sayesinde, bakıma gereksinim duyan özel vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilecek ve bakım yapan kişilerin ise günlük hayattan kopardıkları zamanları, kazanç fırsatları bu şekilde ellerine verilmiş olacaktır. 

Peki bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın bakımlarını üstlenen kişilerin Ekim ayı için maaşları ne zaman yatacak ve ne kadar olarak yatacak? 

Ekim Ayı Bakım Parası Ne Kadar?

Bakım parası adı altında güncel olarak vatandaşlara verilen para yaklaşık olarak 3.340 liradır. Bu verilen maddi imkanlar sayesinde engelli bireylerimizin bakımları rahatlıkla karşılanacak ve de bakımı üstlenen kişi de kazancını sağlayacaktır. Vatandaşlarımız bu paradan faydalanabilmek için öncelikle bakıma ihtiyacı olan engelli veya hasta bireylerimizden birine refakat etmelidir. 

Ekim Ayı Bakım Parası Yattı Mı?

Bakım paraları, her ayın 15’inde başlayacak şekilde ödenecektir. Ay sonuna kadar tüm illerin paraları ödenmiş olacaktır. Henüz Ekim ayına ait yatmış olan bakım parası mevcut değildir. Ayın 15’i ile e-devlet sistemi üzerinden veya Ziraat mobil bankacılık hesabınız üzerinden paralarınızın yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Bakım Parası Sorgulama Ekranı?

Evde bakım paralarınızı e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden bakım parası sorgulamak için; https://www.turkiye.gov.tr/ashb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bakım Parası Başvurusu?

Bakım parasına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız, tam teşekküllü bir hastaneden alacakları sağlık raporları ile bağlı bulundukları   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ve ilçelerde Sosyal Hizmet Merkezlerine giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

İlgili Başlıklar;

65 Yaş zam oranı ne kadar oldu?

Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım alabilir mi?

Evde bakım maaşından yararlanmak kolaylaşıyor mu?

Engelli maaşları ne kadar? Engelli bireylere kredi İmkanı!

Engelli maaşı alanlara müjde

Engelli aylığı ne kadar?

Engelli maaşı internetten başvuru!

KYK Yurt başvuru nasıl olur kimler başvurabilir?

Evden para kazanabileceğiniz 10 iş fikri!

Sosyal ekonomik destek başvuru ve sorgulama nasıl olur?

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu