Sosyal Hak ve Yardımlar

EYT Son Dakka Emeklilikte Yaşa Takılanlar Son Dakka Haberleri

EYT Nedir? EYT Kimleri Kapsar? EYT Faydalanma Şartları Nelerdir? EYT Süresi Ne Kadar Olmalı?

EYT Son Durum Nasıl? EYT Çıkacak Mı?

EYT Düzenlemeler? EYT Kapsamı Şartı Nedir?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sonunda ses getiren EYT durumunun 2022 yıl sonuna masaya yatırılacağını ve meclis içinde bir çözüm aranacağını dile getirdi.

EYT durumunda sayılabilmek için belli şartları taşıyor olmak gerekiyor. 1999 yılı 9 Eylül tarihinden önce sigorta işlemlerinin yapılmış olması gerekiyor.

EYT Son Durum Nasıl? EYT Çıkacak Mı?

Bakan Bilgi, katıldığı canlı yayın sırasında birtakım açıklamalarda bulundu. EYT konusunun gündeme gelmesi ile de ilgili açıklama yapan Bilgin, 1999 yılında işe giriş yapmış bulunan vatandaşlarımızın yaş sorunlarına takılmalarından dolayı bir türlü emekli olamadıklarını dile getirdi.

Bu konuyla alakalı bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Bakan Bilgin, bazı TV programları üzerinden yapılan hesap kitaplarının doğruluk payı olmadığının, tüm çalışanların çalışma sürelerine ve prim günlerine dahil bilgilerin ellerinde olduklarını ve bu verilere göre çalışmaların yapılacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu konuda bilgi verildiği ve aralık aylarında mecliste konuşulacağını dile getirdi.

Staj ve Çıraklar EYT Kapsamına Giriyor Mu? 

Stajyerlik ve çıraklık dönemleri, EYT kapsamına dahil edilmeyecek. Staj ve çıraklık dönemlerinde sigorta girişleri sadece sağlık sigortası olarak gerçekleştirilmiştir.

Bakan Bilgin bu konu için “Onlar farklı. Onlar EYT kapsamında değil zaten. Sigorta girişi olanlarda bir sorun yok. Çıraklık ve stajyerlik bir sigorta girişi değil. Onlar sağlık sigortasını korumak üzere geliştirilmiş bir sistem” diyerek bu konuya da bir açıklık getirmiştir. 

Güncel haberler için bizi takipte kalın. / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

  1. Saygı değer büyüklerim öncelikle Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah devletimize zeval vermesin ben iki engelli çocuk babasıyım siz saygıdeğer büyüklerimizden olmasa bizim halimiz nice olur her türlü desteği veriyorsunuz Allah sizden razı olsun aile destek paketi zamlansın bide pahalılık dursun altık gelir gideri karşılasamıyor herşey için çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu