GüncelSosyal Hak ve Yardımlar

EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti mi?

EYT Son Durum Ne Oldu EYT Netleşti mi? Vedat Bilgin EYT Açıklaması? EYT Son Durum?

EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti mi?
EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti mi?

EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Engellilikte yaşa takılanlar yani EYT kapsamında olan vatandaşlarımız, bakanımız Vedat Bilgin tarafından geçen yapılan açıklama sonucu net bilgiler bekleme aşamasındaydı.

Yıllarını çalışarak harcamış, emekler vermiş onlarca bireylerimiz bulunmaktadır ki yaş konusu yüzünden bekledikleri emekliliklerine kavuşamamıştır.

Kamuoyu sesini duyurabilmeyi başardı ve gerekli açıklamalar yapıldı. Sene sonuna kadar netleşeceği bildirilen EYT hakkında bir açıklama daha geldi. Peki bakan Bilgin evvelden ne açıklamada bulunmuştu?

Vedat Bilgin EYT Açıklaması?

EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti mi?

Bakanımızın yapmış olduğu açıklama şu şekildeydi,” “Biz 1999 öncesi işe girmiş olanların yaş sorunu yüzünden emeklilikte karşılaştıkları sorunun çözümüne dönük düzenleme hazırlığı içerisindeyiz. Bu tek tip bir düzenleme. Bazı televizyonlarda uzman diye elinde kalemle hesaplamalar yapıyorlar, bu rakamlar onlar açısından maalesef doğru değil. Ellerinde veriler yok. Bütün çalışanların yaşı, günü ve prim sayısı gibi tüm veriler elimizde. O gerçek veriler üzerinde çalışıyoruz. Aralık ayında bunu Meclise intikal ettireceğimizi kamuoyuna açıkladık ve sayın Cumhurbaşkanı’mıza da bu konuda bilgi verdik.” 

Bu açıklama sonucu gözler aralık ayına kadar kurulacak olan meclise dikilmişti. Nihayet aralık ayından evvel bu konu hakkında bir açıklamada daha bulunuldu. 

EYT Son Durum?

EYT Son Durum Ne Oldu? EYT Netleşti mi?

Bakan Vedat Bilgin’in tekrar yapmış olduğu yeni bir açıklama bulunuyor. Vedat Bilgin, “EYT çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis’e intikal ettiririz” ifadelerini kullandı. Şimdi ise büyük bir heyecanla aralık ayında yapılacak olan basın toplantısı bekleniyor.” dedi.

Bu açıklamaya ek olarak ilave eden Bakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde tekrar kamuoyu gündemine gelen taşeron işçilerle alakalı kararları, sözleşmeliler ve EYT ile ilgili tüm çalışmaların neredeyse bitmiş olduğunu ve aralıkta kesin olarak meclis toplantılarında dile getirileceğini, kararlaştırılacağını bildirdi. 

İlginizi Çekebilir  Daha fazla engelli, artık fahri trafik müfettişi olabilecek

İlgili başlıklar;

Eyt nedir şartları nelerdir?

Eyt son dakka!!

EYT engellileri kapsıyor mu?

5/5 - (6 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu