belediye yardımları

Gelirim Sensin Haber TOGG Arabası Piyasaya Ne Zaman Çıkacak?

Gelirim Sensin Haber TOGG Arabası Piyasaya Ne Zaman Çıkacak? Gelirim Sensin Haber TOGG Ön Satışları Var mı? TOGG İçin Vakıf Katılım’dan Müjde

TOGG Nedir?

Gelirim sensin haber TOGG açılımı Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak bilinir. Cumhurbaşkanlığı’nın açılışını yaptığı törende yerli araba TOGG tanıtılmıştır. Bununla beraber artık Türkiye kendi yerli otomobilini üretmeye başlamıştır. Yerli otomobili üreterek satışa sunmak gelecek sene içerisinde planlanmıştır. Otomobil üretiminde sürecin tamamı robotik sistemlerle yapılır. Bu süreçte otomobil eksiksiz ve en kapsamlı şekilde Türkiye’nin ilk otomobili olacak şekilde üretilmeye devam eder. 

TOGG firması 2018’de kurulmuştur. Firmanın yönetim kurulu başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’dur. Yönetim kurulu başkan yardımcıları Tuncay Özilhan ve Taha Yasin Öztürk olarak bilinir. Yönetim kurulu üyelerinden olan Kamilhan Süleyman Yazıcı, Bülent Denkdemir, İnan Kıraç, Okan Baş, Ahmet Akça, Osman Yılmaz, Ahmet Nazif Zorlu ve Bekir Cem Köksal’dır. Ayrıca firmanın Anadolu grubu ile %19, BMC ile %19, kök grubu ile %19, Turkcell ile %19, Zorlu Holding ile %19 oranında ortaklığı vardır. 

2018 yılında kurulan şirket otomobil üretim girişiminde yüksek hedeflerle kendini göstermiştir. Artık daha uygun fiyatlara araba sahibi olmak isteyenlere yüksek kalite ürünleri uygun fiyatlarla satmayı hedefler. Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili olacak TOGG seri üretimine 2022’nin ekim ayında başlatmıştır. Bu sayede artık eskisi kadar araba fiyatları tavan fiyatta satılmayacaktır. Uygun fiyatlı lüks otomobil hayal olmayacaktır. 

En kısa zamanda üretimin ilk partisi satışa sunulacaktır. Satışların net rakamlarını açıklayan firma en yüksek teknolojiyle yüksek segment rakamlarını vatandaşlarla paylaşmıştır. Bu rakamlara göre vatandaşlar bütçesine uygun olan modele karar verebilir. Ayrıca renk seçimi ve segment farklılığı ile fiyatlarda değişkenlik gösterebilir.

TOGG Ön Satışları Var mı? TOGG Fiyatları Ne Zaman Belli Olacak?
TOGG Ön Satışları Var mı? TOGG Fiyatları Ne Zaman Belli Olacak?

Gelirim Sensin Haber TOGG Arabası Piyasaya Ne Zaman Çıkacak?

TOGG arabalarının satışa sunulması 2023 mart ayına denk gelecektir. Firma yaptığı açıklama ile birlikte ilk modeli 2023 yılında sunacaktır. Bu sebepten dolayı merakla ilk modelin satışa sunulacağı gün bekleniyor. Satışa sunulan gün sonrası için satıştaki performansa dayalı olarak üretim devam edecektir. Piyasaya çıkması beklenen araba modelinde elektrikle çalışma sistemi herkesin beğenisini toplamıştır.

Ayrıca piyasaya sürülmeden önce ilk denemeleri Cumhurbaşkanı tarafından gerçekleşmiştir. Başarılı sonuçlar veren ilk elektrikli otomobil Türkiye için oldukça cazip fırsatlarla vatandaşları beklemektedir. Vatandaşlar yüksek segmentli olan araba modelini bütçesine uygun bir şekilde alabilir. Ayrıca bu otomobil için birçok bankanın sunduğu olanaklardan fayda sağlanabilir. Bankalar sunduğu otomobil kredisi fırsatları ile birlikte ilk elektrikli otomobili almak isteyenlere yardımcı olur.

Gelirim Sensin Haber TOGG Ön Satışları Var mı?

TOGG ön satışları 2023 şubat ayında başlayacaktır. Şubat ayının gelmesiyle birlikte ön satışlar verilebilecektir. Ayrıca ön satış vermek isteyenler TOGG firmasına başvuru yapmalıdır. Ön satışların alınabilmesi adına gerekli süre beklenmeli ve sonrasında ilgili başvurular yapılmalıdır. Ayrıca bununla ilgili bankalara giderek kredi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilir ve başvuru sürecinde değerlendirme kısmına gelene kadar bu kredi sorunu çözebilirsiniz. 

Nakit bir şekilde almak isteyenler veya kredi yöntemi ile elektrikli araç her iki yöntemle de bu aracı satın alabilir. Siparişler ve ön satışların başlaması için gerekli süreyi doldurduktan sonra her vatandaş ön satışa başvuru yapabilir. Herkesin başvurularının alınabileceğini fakat değerlendirme sürecinin belli bir süreyi kapsaması durumunda ilk elektrikli Türk aracı satışa sunulur.

Türkiye’nin ürettiği elektrikli araç ile birlikte vatandaşlar daha uygun fiyatlara kaliteli ve üst segmente sahip araçlarını kullanabilir. Her bir noktası en son teknolojiyle tasarlanmış tüm ayrıntıları güvenilir yapısıyla birlikte oldukça sağlamdır. Sunulan fırsatlarla birlikte aracın komple estetik tasarımı ayrıca göz kamaştıran üst düzey bir görünüm sağlar.

Hem şıklığı hem de donanım özellikleriyle birlikte kullanımda özgürlüğe kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Oldukça rahat bir tutuş ile birlikte birçok fonksiyonlar özelliği sayesinde bu aracı alan kişiler asla pişman olmayacaktır.

TOGG İçin Vakıf Katılım’dan Müjde

TOGG için vakıf katılım finansman destek sunar. Bu destek ile birlikte banka kredisi sayesinde elektrikli araca ulaşmak daha rahat hale gelir. Kredi ile elektrikli araç almak isteyenler vakıf katılımı düşünebilir. Oldukça uygun fiyatlarla tercih edilebilen krediler hakkında bilgi sahibi olmak için vakit kaybetmeden bankaya gidebilirsiniz.

Bankanın sunduğu olanaklar dahilinde kredi çekmek isteyen vatandaşlar elektrikli aracına daha rahat bir şekilde ulaşabilir. Rahatlıkla ödeyebileceğiniz kredi taksitleri ve faiz oranlarıyla birlikte adeta bir müjde olarak vakıf katılımdan vatandaşlara büyük destek sunulur. Vakıf katılım daima vatandaşların rahatlıkla ödeyebileceği taksitleri uygun faiz oranlarıyla birlikte verir.

TOGG Ön Satışları Var mı? TOGG Fiyatları Ne Zaman Belli Olacak?
TOGG Ön Satışları Var mı? TOGG Fiyatları Ne Zaman Belli Olacak?

TOGG İçin Bankalar Kredi Verecek mi?

TOGG için banka kredileri verilir. Bu krediler için her bankanın belirlediği araç kredisi faiz oranları vardır. Araç kredisi için bankayı tercih edecek olanlar uygun fiyatları araştırabilir. Her bankada verilen araç kredisi için 2023 Şubat ayı gelmeden detaylı bir inceleme yapmak gerekir.

Ön satışlar başlamadan önce kredi için hangi bankaların daha uygun olduğunu öğrenmelisiniz. Kendinize uygun olan rakamları ister ön ödemeli şekilde ister tümüne verilecek olan kredi imkanıyla birlikte elektrikli araca ulaşabilirsiniz. Kredi çekmek isteyen kişiler araçlarına taşıt kredisi ile birlikte alabilir.

Türkiye’nin ilk otomobili olan elektrikli araca sahip olmak isteyenler bankalar aracılığı ile birlikte kendilerine uygun faiz oranı ve vade seçeneklerinden yararlanabilir. Her bankanın birbirine göre vade seçeneği ve faiz oranları farklı olabilir.

TOGG Fiyatları Ne Zaman Belli Olacak?

TOGG yapılan son açıklamalara göre Cumhurbaşkanının konuyla alakalı bildirimleri meraklılarına iletilmiştir. Ön satışların belli olmasından sonra bir diğer merak konusu fiyatlardır. Fiyatların da şubat ayında belirlenmesi söz konusu olacaktır. Ön sipariş sürecinde fiyatlar ortaya çıkacaktır.

En son verilen haberlere göre arkadan itişli versiyonları 700.000 TL ile perakende satış fiyatının 910.000 TL civarında olacağı bilinmektedir. En net rakam sadece ön satışlarda belli olacaktır. Bu sebepten dolayı elektrikli araca sahip olmak isteyenler 2023 Şubat ayını beklemelidir.

TOGG Almak İçin Nereye Başvurabilirim?

TOGG için başvuru yapmak isteyenler bizzat posta yoluyla ilgili kuruma dilekçe göndermelidir. Bu başvurular firmanın Kocaeli’nde bulunan fabrikasına yapılmalıdır. Muallim köy mahallesi deniz caddesi No.: 143/1 Gebze Kocaeli adresine dilekçelerinizi göndermeniz gerekir. Başvuru formu firmanın web sitesinde incelenebilir. Başvuru formunda belirtilen tüm başvuru yöntemleri ve detaylarını açıklamalı bir şekilde okumanız gereklidir. 

Fabrikaya bizzat başvuru şeklinde yapılacak elektronik posta yoluyla başvurular mobil imza ile güvenli elektronik imza sayesinde güvenli bir şekilde oluşturulabilir. Ayrıca elektronik postayla kişisel verilerin korunması kanunu işler ve güvenle başvuru yapabilirsiniz.

Firmanın sunduğu dilekçe kısmında birçok açıklama bulunur. Bu açıklamalar hakkında detaylı bilgi firmayı arayarak sağlayabilirsiniz. Başvuru yapacağınız dilekçeyi eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekir. Başvurunun doğru bir şekilde gerçekleşmesi için mutlaka başvuru takibinizi yapmanız gereklidir.

Firmayı arayarak direkt başvuru hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenebilir ve firmanın sunduğu PDF şeklindeki düzenlenebilir formattaki başvuru formunu elektronik imzalı bir şekilde ilgili kuruma iletmeniz gereklidir. Kuruma ilettiğiniz fakat herhangi bir sorun olduğunu düşündüğünüz formlar hakkında yine tekrar kurumu arayarak bilgi edinebilirsiniz. Kuruma sunacağınız ilgili başvuruda tüm nüfus kayıt örneğini ilgili belge de ekleyerek gönderebilirsiniz.

İlgili Başlıklar;

Gelirim sensin Ptt yardım sorgulama

Gelirim Sensin devlet yardımları

Gelirim sensin 1475 tl yardım başvurusu nasıl yapılır?


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu