Anket

Görme Engellilerin Kullandığı En Erişilebilir İşletim Sistemi Hangisidir?

Teknolojinin hızlı bir şekilde  gelişmesiyle insanların yapabilecekleri  neredeyse sınırsız hale gelmektedir. Bu durumdan olumlu anlamda en fazla etkilenen kesim ise kuşkusuz engelliler oldu. Engelli grupları içerisinde görme engelliler cihazlarını artık alırken tercihlerini en erişilebilir olandan yana kullanmaya başladılar.  engellilerdostu.com sosyal içerik platformu aracılığıyla görme engellilerin kullandıkları cihazlar arasında en erişilebilir ve en kullanışlı işletim sistemi hangisi? bu anketimizle bunu araştırmak istedik.

Görme engelliler, hayatın her alanında haklı olarak erişilebilir bir ortam istemektedirler. Her ne kadar hayatın bir çok noktasında halen sıkıntıları devam etse de teknolojik cihazlarda yüzleri gülmekte çünkü artık görme engelliler gözleri gören bir insanın teknolojik cihazda yaptığı her şeyi neredeyse yapabiliyor. Bu durum onlara kolaylık ve özgürlük sağlıyor.

Görme engellilere yönelik yapılan bu anket çalışmasının tamamlanmasının ardından sonuçlar, bundan sonra alışveriş yapacak olan bir çok görme engelliye rehberlik yapacaktır.

[zombify_post]

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu