Sosyal Hak ve Yardımlar

Güngören Belediyesi Burs Şartları: Eğitim Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güngören Belediyesi Burs Şartları; Güngören Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında lisans programlarında öğrenim görecek öğrencilere karşılıksız burs imkanı sunmaktadır. Bu burs fırsatından yararlanmak isteyen adayların aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekmektedir:

Güngören Belediyesi Burs Şartları
Güngören Belediyesi Burs Şartları

1. TC Vatandaşı Olma Şartı: Güngören Belediyesi bursuna başvurabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.

2. Güngören İlçesinde İkamet Şartı: Burs başvurusu yapacak adaylar, Güngören ilçesinde ikamet ediyorlarsa bu durumu belgelemek amacıyla ikametgah belgesi sunmalıdırlar.

3. Yaş Sınırlaması: Başvuru yapacak adaylar, 1997 yılı ve sonrasında doğmuş olmalı ve 25 yaşın altında olmalıdır.

4. Lisans Programına Yerleşme Koşulu: Güngören Belediyesi bursundan yararlanabilmek için 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile bir lisans programına yerleşmiş olmanız gerekmektedir.

5. ÖSYM ve Üniversite Belgeleri: Başvuru yaparken 2023 YKS sonuç belgesi ile birlikte kayıt yaptırdığınız üniversitenin aktif öğrenci belgesini de sunmanız gerekmektedir.

6. %100 Burs Kazanma Şartı: Güngören Belediyesi bursuna başvuru yapan adaylar, lisans veya vakıf üniversitelerine yerleştiğinde %100 burs kazanmış olmalıdırlar.

Güngören Belediyesi burs başvuruları ve son başvuru tarihleri hakkında güncel bilgilere ulaşmak için Güngören Belediyesi resmi web sitesini ziyaret etmeniz önemlidir. Başvurularınızı bu şartlara uygun olarak yaparak eğitim desteği için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK

SON DAKİKA HABERLER İÇİN GOOGLEDEN TAKİP EDİN

Oy Ver post
İlginizi Çekebilir  Adıma Yardım Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu