Güncel

Hac Başvuruları: Hac Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hac Başvurusu Nasıl Yapılır? Hac Ön Kayıtları ve Son Başvuru Tarihi! Hac Kontenjanları ve Açıklamalar, Hac Ön Kayıt Ücretleri

Hac Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hac Başvurusu Nasıl Yapılır; Hac başvurusu yapmayı planlıyor musunuz? 2023 yılı hac başvuruları ve kura tarihleri Diyanet tarafından açıklandı. Bu rehber sizlere hac başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını adım adım anlatmaktadır. İşte detaylar…

Hac Başvurusu Nasıl Yapılır?
Hac Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hac Ön Kayıtları ve Son Başvuru Tarihi

5 Ocak 2023 tarihinde başlayan hac ön kayıtları 26 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. İlk kez kayıt yaptıracaklar ve kayıtlarında güncelleme yapacaklar, bu süre zarfında e-devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.

HAÇ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN.

Hac Kontenjanları ve Açıklamalar

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2023 hac kontenjanlarında salgın öncesine dönüldüğünü ve toplamda 83 bin 430 hacı adayının kutsal topraklarda ağırlanacağını açıkladı.

Hac Ön Kayıt Ücretleri

Hac ön kayıt ücreti ilk kez kayıt yaptıracaklar için 250 TL olarak belirlendi. İlgili bankalara belirlenen tarihlerde vatandaşlar ön kayıt ücreti yatırabilecekler.

Hac Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hac başvurusu yapmak isteyenler, “www.hac.gov.tr” adresinde yayımlanacak linkten e-devlet kimlik doğrulaması gerçekleştirebilirler. Ardından, elektronik ortamda “http://hac.diyanet.gov.tr” internet sitesine veya müftülüklere başvurarak, “Oda Tercihli Konaklama” veya “Otel Konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını tamamlayabilirler.

2023 Hac Ücretleri

Hac ücretleri için detaylı bilgiye hac.gov.tr adresinden ve 0859 260 1313 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. Ortalama fiyatlar her yıl kişi başı 20 bin riyal ile 40 bin riyal arasında değişiklik göstermektedir.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // news.google.com//

HAC ÖN KAYIT BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu