Güncel

Hastahane Hedef Alındı: 500’den Fazla Hayatını Kaybeden Var…

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaların 12. gününde yaşanan trajik bir olay, Gazze'deki bir hastanenin hedef alınmasıyla doruğa ulaştı. Gazze Sağlık Bakanlığı, bu hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ancak, ölü sayısının bu acı verici olayın ardından binin üzerine çıkabileceği korkusu da var. Filistin Dışişleri Bakanlığı, bu saldırıyı "savaş suçu" olarak niteledi. Hamas ise "Bu, bir soykırımın habercisi" ifadesini kullandı. Saldırının ardından Filistin'de 3 günlük yas ilan edildi.

Hastahane Hedef Alındı; Çatışmaların Arka Planı

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Hastahane Hedef Alındı; Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adlı bir saldırı başlattı. Bu saldırı, bölgedeki çatışmaların 12. gününde de hala devam ediyor. İsrail, bu süre zarfında saldırılarına devam etti ve son hava saldırısı, ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail ziyareti öncesine denk geldi.

Hastahane Hedef Alındı: 500'den Fazla Hayatını Kaybeden Var...
Hastahane Hedef Alındı: 500’den Fazla Hayatını Kaybeden Var…

Hastahane Hedef Alınmasındaki Amaç Nedir?

Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi, akşam saatlerinde İsrail güçleri tarafından hedef alındı. Gazze Sağlık Bakanlığı, bu hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bu ölü sayısının içinde hastaların yanı sıra, binaya sığınan yüzlerce kişinin de olduğu belirtiliyor.

İsrail filistin çatışması son dakika haberler…

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / TİKTOK / İNSTAGRAM / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu