Teknoloji

Hayal ortağım uygulaması Nedir? Görme engelliler için üretilen Turkcell hayal ortağım projesini daha yakından tanıyalım…

Proje Hakkında

 

Görme engellilerin güncel bilgiye erişimini kolaylaştıran Turkcell Hayal Ortağım, YGA & Turkcell stratejik ortaklığı ile 2012 yılında hayata geçirilmiştir. Bugüne kadar 8020 IVR Hattı ve IOS & Android işletim sistemli mobil uygulamalarıyla hizmet veren bu platform, bilgiye kesintisiz erişim çatısıyla artık WEB platformunda da abonelerine hizmet sunmaktadır.

Bu platform sayesinde görme engelli aboneler, güncel haberlere, köşe yazarlarının güncel yazılarına, binlerce sesli kitap ve eğitime, günlük burç yorumlarına, popüler dergilere, telefonlarından veya bilgisayarlarından ücretsiz ulaşabilirler.

 

Hayal Ortağım Projesi kapsamında, bu güne kadar 100 ilköğretim, 400 lise ve 100 üniversite öğrencisi, ayrıca 12 görme engelli danışma kurulu üyesi projeye destek vermiştir. Hayal Ortağım Platformu’nun görme engelli danışma kurulunda avukat/müzisyen Kerim- Selim Altınok, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı / Parıltı Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu, Nebraska Görme Engelliler Derneği Başkanı Fatoş Floyd, öğretim üyesi Süleyman Arı, ressam Eşref Armağan ve yazılımcı Hasan Özdemir bulunmaktadır.

 

2014 yılında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan GSMA’de “Toplumsal ve Ekonomik Gelişme” kategorisinde “En iyi Mobil Ürün-Uygulama” ve MIT tarafından düzenlenen “Innovators Under 35” yarışmasında birincilik ödülünü alan Turkcell Hayal Ortağım Platformu “Türkiye’deki her bir görme engelliye” ulaşmayı hayal ediyor.

 

Görme Engelliler sosyal hayata aktif katılıyor

 

Hayal Ortağım ile vizyon filmleri sesli betimlemeli takip edilebiliyor, toplu yaşam alanlarında navigasyon hizmeti alınabiliyor.

 

Görme Engelliler binlerce kitabı sesli dinleyebiliyor.

 

Hayal Ortağım ile güncel haberler ve köşe yazıları takip edilebiliyor; yüzlerce sesli kitap, eğitim ve dergi dinlenebiliyor.

Görme Engelliler Turkcell’in eğlence ve bilgi servislerine hızlıca ulaşıyor.

 

Kullanıcılar hava durumu, döviz kuru ve astroloji servislerine anında ulaşabiliyorlar.

 

Turkcell Hayal Ortağım Nedir?

 

Güncel haberleri, köşe yazarlarını takip edebildiğiniz, yüzlerce sesli kitaba, dergiye ve eğitime ulaşabildiğiniz, hava durumu, döviz kurları, astroloji gibi bilgi, eğlence ve navigasyon hizmetlerinden yararlanabildiğiniz ücretsiz Turkcell Hayal Ortağım’a ulaşmak için 8020’yi tuşlamanız, IOS & Android uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz, veya www.hayalortagim.com adresine girmeniz yeterli.

 

Nasıl Kullanırım?

  • Turkcell Hayal Ortağım, görme engelli kullanıcılara özel olarak hazırlanmış bir servistir.
  • Akıllı telefonu olmayan görme engelli kullanıcılar, 8020 IVR hattını ücretsiz arayıp bu servisten yararlanabilirler. 8020 IVR hattı sadece Turkcell abonelerine açık olup ücretsiz bir hizmettir.
  • Akıllı telefonu olan görme engelli kullacılar, IOS veya Android işletim sistemli destekli cep telefonlarından Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulamasını indirerek bu servisten yararlanabilirler.
  • Servis içerisinde sunulan hizmetlerden söz konusu ‘telifli’  içerikler, sadece görme engelli raporunu sistemlerimize yüklemiş kullanıcılar için sunulmaktadır.
  • Abonelik kaydı için: görme engelli kullanıcılar; www.hayalortagim.com sitesinden kayıt formunu doldurabilir, veya Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulaması üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.
  • Kayıt işlemini tamamlayan ve görme engelli raporunu sisteme yükleyen kullanıcılar; eposta ve SMS ile bilgilendirildikten sonra 8020’yi arayarak servisi kullanmaya başlayabilirler.

 

Hayal Ortağım İle İlgili Diğer Detaylar

Turkcell Hayal Ortağım 8020 IVR hattını arayan kullanıcılarımız;

  • Kategorilerine göre güncel haberleri ve köşe yazarlarını sesli olarak takip edip yüzlerce sesli kitabı dinleyebilirler.
  • Young Guru Academy (YGA) ve Turkcell Akademi tarafından görme engelliler için hazırlanmış sesli eğitimlerden ve hava durumu, astroloji, döviz kurları gibi Turkcell Bilgi servislerinden faydalanabilirler.

Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulaması kullanıcıları ek olarak;

  • Uygulama içerisindeki Yol Arkadaşımözelliğiyle Akasya, Akbatı, Akmerkez, Axis, Antalya Migros, Beylikdüzü AVM, Canpark, Capacity, Carousel, Ege Perla, Forum Gaziantep, Forum Kapadokya, Forum Mersin, Gebze Center, İnegöl AVM, İstinyePark, İzmir MaviBahçe, Kanyon, Kayseri Meysu AVM, M1 Adana, M1 Gaziantep, M1 Konya, Panora, Point Bornova, Primemall Gaziantep, Sanko Park, Vadistanbul, Zorlu Center alışveriş merkezlerinde kapalı alan navigasyon hizmetiyle sesli komutlarla kimseden yardım almadan tek başına dilediği gibi dolaşabilirler.
  • Cepten Sesli Betimlemehizmetiyle sinemalardaki vizyon filmlerini, herkesle aynı sinema salonlarında mobil uygulama üzerinden sesli betimlemeli olarak takip edebilirler. Bu hizmet, projeye destek veren anlaşmalı filmler için geçerlidir.

Android işletim sistemli cihazlarda 2.3 ve üstü sürümlerde,

İOS işletim sistemli cihazlarda iOS7 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır.

r.

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu