GüncelSosyal Hak ve Yardımlar

Haziran 2022 Engelli Aylıkları ve Yaşlı Aylıkları Hesaplara Yatırıldı

Haziran ayında 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıldı

2022 Haziran Engelli Aylığı ve Yaşlı Aylıkları Hesaplara Yatırıldı

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Bakan Derya Yanık: “Haziran ayında 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık”

Haziran Engelli Yaşlı Aylıkları
Haziran Engelli Yaşlı Aylıkları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Haziran ayına ilişkin 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Bakan Yanık, Haziran ayı ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haziran ayı kapsamında yaklaşık 837 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydeden Bakan Yanık, yaklaşık 662 milyon TL de engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Haziran ayında 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Kaynak: Aile.gov.tr


makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

  1. Yenimahalle Demetevler de ikamet ediyorum yürüme engellim tekerlekli sandalye kullaniyorum 2019 da 2022 engelli maaşım iptal oldu maaşımın yeniden bağlanmasini istiyorum özellikle söylüyorum babama muhtaç yaşamak istemiyorum

    1. Yenimahalle Demetevler de ikamet ediyorum yürüme engelliyim tekerlekli sandalye kullaniyorum 2019 senesinde 2022 engelli maaşım iptal oldu maaşımın yeniden bağlanmasini istiyorum özellikle söylüyorum babama muhtaç yaşamak istemiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu