Sosyal Hak ve Yardımlar

Haziran 2023’te Destek Ödemesi! Sosyal Yardım 570 Bin Kişinin Hesabına Bu Ay Aktarıldı

Haziran 2023’te Destek Ödemesi: Haziran ayının son gününde, ay boyunca hak sahiplerine yapılan destek ödemeleriyle ilgili birçok kişi araştırmalar yapıyor. Sosyal yardımlar, belirli bir takvime göre düzenli olarak hesaplara yatırılırken, haziran ayında Kurban Bayramı öncesinde birçok destek vatandaşlara verildi. Bu kapsamda, 4.336 TL tutarındaki evde bakım yardımı oldukça merak ediliyor.

Haziran 2023'te Destek Ödemesi! Sosyal Yardım 570 Bin Kişinin Hesabına Bu Ay Aktarıldı
Haziran 2023’te Destek Ödemesi! Sosyal Yardım 570 Bin Kişinin Hesabına Bu Ay Aktarıldı

Haziran Ayında Yapılan Destek Ödemeleri

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, genellikle ayın ortasında evde bakım yardımı ödemelerini hak sahiplerinin hesaplarına aktarıyor. Haziran ayında ise 570 bin kişiye destek ödemesi yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 448 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık.

Bu ay 570 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı‘ndan yararlanıyor. Engellilik alanındaki Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Engelli bireylerin kendi sosyal çevrelerinde ayrımcılığa uğramadan, toplumsal yaşamın her alanına aktif ve bağımsız bir şekilde katılımlarını sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

Evde Bakım Yardımı Miktarı Ne Kadar?

Ocak ayında evde bakım yardımına zam yapıldı ve bu artışla birlikte ocak-temmuz dönemi için evde bakım yardımı miktarı 4.336 TL olarak belirlendi.

Temmuz 2023 Evde Bakım Yardımı Zam Oranı

Evde bakım yardımı ve diğer sosyal destek ödemeleri yıl içinde iki defa zam alır. Bu nedenle, temmuz ayı öncesinde yapılacak olan zam oranı merak edilmektedir. Evde bakım yardımı zam oranı, memur maaş zam oranıyla belirlenmektedir.

Bu sebeple, haziran ayı enflasyon rakamları 5 Temmuz’da açıklanacak ve memur zam oranı netlik kazanacak. Sosyal yardımlardan faydalanan kişiler, memur zammıyla ilgili gelişmeleri yakından takip edecektir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zam oranlarıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirecektir.

GÜNCEL BİLGİLER İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN

https://www.instagram.com/engellilerdostucom/

https://www.tiktok.com/@engellilerdostu.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu