belediye yardımları

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nasıl Alınır? İBB 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatacak? İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

Belediye yardımları kapsamında verilen destekler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmiştir. İhtiyaç sahibi kimseler belediyenin sağladığı 1000 TL yardımdan destek alabilir. Sunulan destekler de ihtiyaç sahibi kimseler belirlenecek olan yardımlar kapsamında düzenli bir şekilde bu yardımlardan yararlanabilir. Hem nakit yardımı hem de elektrik yardımı gibi yardımlardan fayda sağlamanız mümkün olur. Buna ek olarak İstanbul Büyükşehir Belediye şu yardımları sağlar;

 • Gıda yardımı
 • Nakit yardımı
 • Eğitim desteği
 • Sağlık desteği
 • Kömür yardımı
 • Elektrik fatura desteği
 • Doğal gaz fatura desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Belediye yardımları ile ihtiyaç sahibi kimseler sunulan desteklerden yararlanabilir. İstanbul Büyükşehir belediyenin verdiği yardım kartı ile yardımlar alınır. Dini bayramlar, Ramazan ayları ve diğer günlerde alınabilir. Belediyeye giderek bu yardım kartını ve paketleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?
İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

Buna ek olarak ihtiyaç sahibi kimseler yardımlardan yararlanmak için mutlaka belediyeye gitmelidir. Belediyenin ihtiyaç sahibi kimseleri belirlemesine yardımcı olunmalıdır. İhtiyaç sahibi kimseler yardım talebinde bulunmadan herhangi bir yardım isteyemez. Yardımların verilmesi ve başvuruların oluşabilmesi için belediyeye bizzat gidip yardım kartı hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İBB 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye yardımları almak isteyen kişiler İstanbul Büyükşehir Belediyesine giderek 1200 TL destek paketinden yardım sağlayabilir. 1200 TL yardım desteğinin başvurusu bizzat belediye tarafından yapılır. Nüfus cüzdanınızla belediyeye giderek ilgili başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak başvuru sırasında istenecek olan bilgilerin eksiksiz verilmesi önemlidir. Örneğin hastane raporu iletecekseniz mutlaka güncel tarihte bulunması lazımdır. 

Yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin isterse öncelikli olarak belediyeyi araması ön bilgi alabilmesi adına önemlidir. Nasıl yol izleyeceğinizi belirler ve sonrasında başvuru şartlarının tümüne taşıdığınız durumda mutlaka başvurularınızı yapmalısınız. Ayrıca her başvuru için detayları sorabilirsiniz. Nakit desteğine başvuru yaparken elektrik yardımı ya da doğal gaz desteği başvurusu da yapılabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatacak?

İBB sosyal yardım kartı içine nakit paralar ayın biri ile beşi arasında hesaba yatırılır. Desteklerden yararlanmak isteyen kişilere verilen sosyal yardım kartı her ayın ilk beş günü içerisinde ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırılmaktadır.

Kişilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre yapılan ödemeler birbirinden farklı günlerde olabilir. Bu sayede herkes ödemelerini mutlaka ayın ilk beş iş günü içerisinde alır. Her ayın başında gelecek olan bu miktar sosyal destek kartına yüklenir.

Başka bir yerden bu desteği almak mümkün olmaz. Bu sebepten dolayı kartınız kaybolursa veya çalınırsa mutlaka ilgili birime iletmeniz gerekir. Çünkü kart olmadan harcama yapabilmeniz mümkün olmaz. Kart hakkındaki detayları ve nasıl kullanılacağını belediyeye gittiğinizde öğrenebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama işlemleri 444 00 93 numaralı hattı arayarak öğrenilebilir. Eğer içerisindeki bakiyeyi bilmiyorsanız mutlaka bu numarayı arayarak öğrenebilirsiniz.  Buna ek olarak her ay kart limiti aldığınız ücrete göre olur.

Eğer aylık 400 TL aldıysanız kartın limiti 400 TL’dir. Ayrıca sosyal kart limiti her yüklemeden sonra bir sonraki aya göre değişir. İlk ay 400 TL alan bir kişi sonraki ay 500 bir sonraki ay 600 ve bir sonraki ay 700 TL şeklinde alır. Bu şekilde artışlar yaşanır ve ihtiyaç sahibi kimseler gereksinimlerini rahatlıkla karşılar.

Verilen ücret her türlü ihtiyaç için kullanılabilir. Gereksinim duyduğunuz tüm konularda kartı kullanabilir ve kartın geçerliliği olan yerlerde alışveriş yapabilirsiniz. Kart sadece kişinin ismine özel bir şekilde çıkarılır. Bir başkasının adına kart alınamaz. İhtiyaç sahibi kimseye verilecek olan sosyal kart kaybedilirse yenisi çıkarılmalıdır.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

Belediye yardımları ve detayları için https://engellilerdostu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.


makale içeriği alt bilgi

12 Yorum

 1. Mehmet ***** sakatlığı.%.41.59.raporu vardır bir terfi ferç.astim bronşit okjantopu kolayiniyor ilaç konmaktimi suretili nefes dargınliği var maddi neddi isterim Cebeci mah Sultangazi

 2. Bende kartı almak istiyorum ameliyatlar geçirdim eşim tek çalışıyor kiradayim calisamiyorum

 3. Bende kartı almak istiyorum ameliyatlar geçirdim eşim tek çalışıyor kiradayim calisamiyorum

 4. Eşim vefat etti kimsem bakmıyor oğlum çalışmıyor aslım hastasıyım karta ihtiyacım var lütfen yardım edin

 5. Benim piskolojik sorunlarim var ilac kullaniyorum ailemin gecimini sagliyamiyorum nakit destege ihtiyacim var

 6. Ben ihtiyaclarimi karsilayamiyorum ben kart almak istiyorum bana destek olun bir senedir calismiyorum yardiminiza ihtiyacim var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu