Eğitim

İHH Nedir? İHH Bağış

İHH Nedir? İHH Bağış! İhlas Vakfı! Kurban Bağışı

İHH Bağış

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Dünyada 7 iklime yardım elini uzatan İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, yüzden fazla ülkede yardıma muhtaç insanlar için kazanç elde etme kaygısı gütmeyen bir kuruluştur. Üstelik bu kuruluş, uluslararası bir şekilde faaliyet gösterir. Yapmakta olduğu tüm yardımları gelen bağışlar ile insanlarla buluşturan İHH, daha fazla kişiye ulaşmak için sizlerden gelecek olan yardımları bekliyor. 

İHH Nedir? İHH Bağış
İHH Nedir? İHH Bağış

Eğer siz de bu kuruma bağışta bulunmak isterseniz, hafta içi sabah 8 den akşam 10 a kadar bağışta bulunabilirsiniz. Hafta sonu ise yapacağınız bağışları ise sabah 10 dan akşam 7 ye kadar tamamlayabilirsiniz.  Bunu duyan vatandaşlar ise, İHH bağış kampanyası nasıl olur ve nasıl yapılır diye merak etmeye başladı. bu yazı dizimizde İHH bağış nasıl yapılır diye öğrenmek isteyen vatandaşlarımız için en ince ayrıntısına kadar araştırılmıştır.

İHH Nedir?

Bu kuruma bağışta bulunmak isteyen vatandaşların, öncelikle öğrenmek istediği konu, İHH nedir sorusunun cevabıdır. İHH kurumunun açılımı, İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı olarak geçer. Bu vakıf yüzün üstünde ülkede yardıma ihtiyacı olan vatandaşları tespit eder ve elindeki yardım olanaklarını sadece onların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda kullanır. 

Bu kuruma eğer isterseniz gönüllü olarak üye olabilir ve insanlara siz de yardım edebilirsiniz. Bu yardımlara eğer isterseniz maddi yönden de destek sağlayabilirsiniz.  İHH nedir sorusuna verilecek olan bir diğer cevap ise, bu kurumun tamamen devlet onaylı ve devlet destekli olmasıdır. Yani bu kuruma yapmakta olduğunuz bağışlar ve üyelikler tamamen devlet onaylıdır. 

İHH kurumunun resmi merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra; Hatay, Reyhanlı, Kilis, Şanlıurfa, Bursa ve Ankara da yan temsilcilikleri de bulunmaktadır. Bu kurum kapsamında, vereceğiniz zekât ve fitreleri ihtiyaç sahibi kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Bu kuruma ait tüm çalışmaları görmek için, kurumun resmi sitesine giriş yapabilirsiniz. İHH vakfı resmi sitesi giriş işlemi için; https://ihh.org.tr/ linkine tıklayabilir ve bu link üzerinden kendiniz için de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

İhlas Vakfı

İhlas vakfı, öğrenci tabanlı olarak kurulmuş olan bir yardım vakfıdır. Bu kurum 1975 yılında ‘ insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır ‘ hadisi şerifini kendine görev edinerek kuruldu. İhlas Vakfı, barınma sorunu yaşayan öğrencilere yurt açar, düşkünlere yardım eder ve ihtiyaç sahibi dar gelirli öğrencilere de maddi manevi anlamda eğitim öğretim hayatları boyunca belli yardımlarda bulunur.

Ayrıca İhlas Vakfı, zor durumda olan İslam ülkelerinde yaşayan ve zor durumda bulunan insanlara da iftar hizmeti sunar ve onlara su kuyusu açar. Bu vakıf üzerinden eğer siz de insanlara yardım etmek isterseniz, https://www.ihlasvakfi.org.tr/ linkine tıklayabilir ve siz de bu kurumun bir parçası olabilirsiniz.

Kurban Bağışı

Kurban kesme, İslam dinine inanan herkesin yapması gereken görevlerden birisidir. Bu görevi yerine getirmek için, İslam dininin belirlediği şartlara uyum sağlamanız gereklidir. Bazı insanlar, çevresinde kurban etini pay etmek için ihtiyaç sahibi ve yoksul kişileri bulmakta zorluk çekiyor. Bunun yerine kurban bağışı yaparak, daha fazla ihtiyaç sahibi kişilere ulaşabilir.

Bu kurban bağışlarını ise yukarıda anlattığımız vakıflar üzerinden gerçekleştirebilir ve denizaşırı ülkelerde yaşayan yardıma muhtaç ve düşkün insanlara bile kurban bağışı yapabilirsiniz. Bu vakıflar üzerinden kurban bağışı yapmak istediğiniz zaman, dilerseniz kurban hissesine girebilir dilerseniz de tüm kurban paranızı bu kuruma bağışlayabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için, yukarıda belirttiğimiz linklere tıklayıp sayfanın sizi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, site içinde bulunan vakıfların iletişim numaraları üzerinden de bu bağışları gerçekleştirmeniz mümkündür.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com / TİKTOK / İNSTEGRAM

İlgili Başlıklar;

Zekat bağışı nasıl yapılır!

Engellilere tekerlekli sandalye bağışı yapan dernekler!


makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Su Kuyusu Açtırma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu