Çalışma Yaşamı

İŞKUR Bekçi Alımı?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? İŞKUR Bekçi Alım Başvurusu? Başvuru Şartları Nelerdir? Bekçilik Maaşı Ne Kadar?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR Bekçi Alımı?

Bekçi: Belirli bir bölgede, belirli sınırlar içerisinde çizilmiş olan alanları korumakla yükümlü olan görevli personellerdir. Bekçiler, geceleri iş hayatında aktif olurlar. Akşam sularında saat on ile sabah saatlerinde altı arası görev yükümlülüklerini yerine getirirler.

Bekçilik mesleğinin ortaya çıkışı ile geceleri meydana gelecek olaylar ve kavgalar vb. suçların azaltılması, gece hayatında veya o saatte çalışmakta olan vatandaşlarımız, evlerine gitmek isteyen insanlarımızın can ve sağlık güvenliği ile evlerine varabilmesi, işlerini idame ettirebilmeleri için rahatlık ve güven ortamı sağlar.

İŞKUR Bekçi Alımı?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR, her an her alanda alım yaptığı gibi 2022 yılının son aylarına yaklaşmakla beraber bekçilik için de personel alım ilan müjdesini duyurmuştur. İş hayatına girmek, bir yerden tutunmak, memuriyet hakkı kazanabilmek, evlerini geçindirmek ve yıllarca verilmiş olan emeklerin karşılığını alabilmek için vatandaşlarımız belirli alanlara yönelmektedir. İşkur bekçi alımı ilanı da yüzlerce vatandaşımızın beklediği ilanlardan biridir. 

İŞKUR, kendi bünyesinde yapılacak olan İşkur bekçi alımı için yaklaşık olarak dokuz bin liraya yakın maaş ile bekçilik alımları gerçekleştirecektir. 

İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR üzerinden bekçilik alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, 13 Ekim tarihinden itibaren erişime açılmış olan bekçi alımına, Ekim ayının 28’ine kadar başvurabileceklerdir. İŞKUR bekçi alımları için son başvuru tarihi 28 Ekim’dir. Yirmi dokuz Ekim’e bağlanan gece başvuru sayfası kapatılacaktır.

İŞKUR Bekçi Alım Başvurusu?

İŞKUR üzerinden bekçi alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, e-devlet sistemi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. E-devlet bekçili başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/pa-polis-akademisi-baskanligi-aday-islemleri-sistemi-4662 sayfasını ziyaret edebilirler. 

İŞKUR Bekçi Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçilik başvurusu yapmak isteyen bireylerimiz, belirli şartları taşımaları halinde kontenjanlara girme hakkı kazanabilmektedirler. Şartları taşımazsanız başvuru işlemleriniz bir anlam ifade etmeyecektir. Bekçi alımı için şartlar;

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. On sekiz yaşını doldurmuş olmak,
 3. Başvuru itibariyle en az lise mezunu olmak,
 4. Boy oranını en az 1.67 ve üzeri olması,
 5. Beden kitle indeksinizin 18 ile 27 arası olması,
 6. Askerlik ile ilişki durumunuzun kalmaması,
 7. Başvuruda bulunmak istediğiniz il sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet etmiş olmanız,
 8. Herhangi bir kamu hakkından mahrum kalmamak,
 9. Sicilin temiz olması, bir suç veya olaya bulaşmamış olmak,
 10. 10)Aday evli ise aynı şekilde hane içerisindeki bireylerin de sicil geçmişlerinin temiz olması,
 11. 11)Herhangi bir terör örgütü veya grubu ile ilişki içerisinde olmamak,
 12. 12)Meslek için yapılacak olan güvenlik soruşturmasını olumlu ve sorunsuz tamamlanması,
 13. 13)Sağlık sorunları gibi problemlerin olmaması veya işe engel olacak derecede olmaması.

Bekçilik Maaşı Ne Kadar?

İŞKUR Bekçi Alımı? İŞKUR Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçilik maaşları, yapılan son zamlar ve artışlardan sonra, 2022 yılında güncel olarak 9.200 lira ile 10.200 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

İlkokul, lise, önlisans ve lisans olarak belirli mezuniyet durumlarına göre, evlilik, çocuk sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2023 yılı için de diğer mesleklerde olduğu gibi bekçilik için de zamlar gerçekleşecektir. Net bilgiler ve miktarlar 2022 yılının aralık aylarında belirlenecektir. 

İlgili Başlıklar;

İşkurun engellilere verdiği destekler!

İşkur engelli hibe desteği!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu