Çalışma Yaşamı

İŞKUR Büro Personeli Alımları?

İŞKUR Büro Personeli Alımları? İŞKUR Büro Personeli Alım Şartları? İŞKUR Büro Personeli Alım Başvurusu?

İŞKUR Büro Personeli Alımları?

İŞKUR Büro Personeli Alımları?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

İŞKUR, her sene ve her dönem belirli aralıklarla olduğu gibi personel alım ilanları ve müjdelerini duyurmaktadır. 2022 yılı içinde de bol bol personel ilanlarının gelmesinin ardından, 2022 yılının sonlarına yaklaşmakla beraber bir müjde tekrar İŞKUR tarafından verildi.

İŞKUR, kendi bünyesi üzerinden büro personeli alımları yapacağının müjdesini duyurmuştur. Büro personel alımlarına hak kazanmanız doğrultusunda, rahat ve düzenli saatler aralığında bir iş sahibi olacak, düzenli bir gelir elde edebileceksinizdir.

Her iş alanında olduğu gibi İŞKUR büro personel alımlarında da belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşımanız halinde İŞKUR üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR, yapacağı büro personel alımları için yaklaşık olarak ilanında açmış olduğu kadro sayısı 834 adettir. Aşağıda sıralanacak olan şartları taşımanız halinde başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.  

İŞKUR Büro Personeli Alım Şartları?

İŞKUR büro personel alımlarına başvurmak isteyen bireylerimiz, öncelikle ofis ortamlarına ve bilgisayar üzerindeki programlara sıkı şekilde hakim olmalıdır.

Büro personeli olarak ofisin ve ofis içindeki işleyişin hızlanması, evrak yetiştirmek, iş aksaklıklarına engel olabilmek adına bu çok önemlidir. Gerekli olan büro personeli şartları ise şu şekilde olacaktır;

  1. Öncelikle on sekiz yaş üstü olmak,
  2. Giyime ve kuşama özen göstermek,
  3. Diksiyonu ve iletişim becerisine sahip olmak,
  4. Ofis programlarına hâkim olmak,
  5. Grup çalışmalarına ayak uydurabilmek,
  6. Güler yüzlü ve sıcakkanlı olmak.

Yukarıdaki şartlar, ofis ortamının düzeni ve insan ilişkileri için özellikle aranan kriterlerdir. Bu kriterleri taşımanız doğrultusunda iş başvurusunu yapabilirsiniz. 

İŞKUR Büro Personeli Alım Başvurusu?

İŞKUR üzerinden büro personeli alımlarına başvuruda bulunmak isteyen bireylerimiz, İŞKUR kayıtlarını yapacaklardır.

İŞKUR kaydı olanlar da direk başvuruda bulunabilirler. Bunun için bağlı bulunduğunuz bölge veya size en yakın olan İŞKUR şubelerine giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İŞKUR sayfasına giriş yaparak diğer alım ve ilanları takip edebilir, başvuruda bulunabilirsiniz. Size göre olan ilanları keşfetmek ve ilanlara başvuruda bulunmak için İŞKUR üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx sayfasına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bilgilerinizi ve bölgelerinizi yazarak size yakın ve açıkta olan ilanları bulabilirsiniz. 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu