Güncel

İsrail, Tüm Diplomatlarını Türkiye’den Geri Çekiyor: Ortadoğu’da Gerilim Tırmanıyor!

Son Dakika: İsrail, Türkiye dahil bölge ülkelerdeki büyükelçi ve diplomatlarını geri çekme kararı aldı.

TÜRKİYE’DE İSRAİL’E TEPKİ GÖSTERİLERİ

Tüm Diplomatlarını Türkiye’den Geri Çekiyor, Ortadoğu’da uzun süredir devam eden gerilimler, Gazze’deki son bombardımanlarla bir kez daha tırmandı. Gazze’deki hastanelere yapılan saldırılarda yüzlerce masum sivil yaşamını yitirirken, bu olay Türkiye’de büyük bir infiale yol açtı. Gazze’deki trajediyi protesto eden binlerce kişi, Türkiye’nin dört bir yanında İsrail’e karşı tepkilerini dile getirdi.

İsrail, Tüm Diplomatlarını Türkiye'den Geri Çekiyor: Ortadoğu'da Gerilim Tırmanıyor!
İsrail, Tüm Diplomatlarını Türkiye’den Geri Çekiyor: Ortadoğu’da Gerilim Tırmanıyor!

Bu yoğun protestoların ardından İsrail Ulusal Güvenlik Bürosu, Türkiye’deki vatandaşlarına, ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulundu. Aynı gece İstanbul Havalimanı’na gelen bazı İsrail vatandaşları, ülkeden ayrıldı.

İSRAİL, TÜRKİYE’DEN BÜYÜKELÇİ VE DİPLOMATLARINI ÇEKİYOR

Bu olayın ardından İsrail, Türkiye’ye seyahat uyarısını “Yüksek tehdit seviyesi” olan dördüncü seviyeye çıkardı ve yeni bir gelişme yaşandı. İsrail, büyükelçi dahil olmak üzere tüm diplomatlarını Türkiye ve bölge ülkelerinden çekme kararı aldı. Ancak bu çekilme, iki ülke arasındaki diplomatik krizden değil, güvenlik endişelerinden kaynaklanıyor.

PROTESTOCULAR İSRAİL KONSOLOSLUĞU’NA HAVAİ FİŞEK ATTI Tüm Diplomatlarını Türkiye’den Geri Çekiyor

Türkiye’nin 81 ilinden gelen tepkiler, Gazze’deki katliamı kınamaya devam ediyor. Türkiye genelindeki protestolar, önceki gün İstanbul’da büyük bir grup tarafından İsrail Konsolosluğu önünde gerçekleştirildi. Protesto gösterileri sırasında savaş karşıtı sloganlar atıldı ve konsolosluk binasına havai fişek atıldı. Bu anlar kameralar tarafından kaydedildi.

Gazze’deki insan hakları ihlallerine ve sivil kayıplara karşı Türkiye’de gösterilen bu yoğun tepki, uluslararası arenada da büyük yankı uyandırdı.

İSRAİL FİLİSTİN SON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYIN…

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / TİKTOK / İNSTAGRAM / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu