Eğitim

İTÜ Portal Nedir?

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş! İTÜ Sis! İTÜ-Portal Fotoğraf Değiştirme! İTÜ Merkezi Staj Birimi İletişim 

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

İTÜ Portal Nedir?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

İTÜ portal nedir sorusu birçok kişi tarafından sorulmakta olan bir sorudur. Proje ilk olarak 2007 senesinde yayınlandı. Yayınlandığı 2007 yılından bu yana amaç, İTÜ mensubu akademisyen, öğrenci ve idari personellerin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın sunduğu yazılım hizmetlerine bir noktadan erişim sağlamaktı.

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

Zamanla yazılım ihtiyaçlarının artması ile birlikte İTÜ Portal projesi de her geçen gün gelişmekte ve ihtiyaçlara göre şekil almakta. İTÜ Portal sayesinde İTÜ mensuplar şunları yapabilmektedir;

  • Kişisel ve sosyal medya ile bağladıkları İTÜ hesaplarını takip edebilir.
  • İTÜ hesap şifrelerini değiştirebilirler.
  • İTÜ Rehbere kayıt olabilir ve iletişim bilgilerini değiştirebilirler.
  • Öğrenciler burs başvurusu yapabilir ve başvurularını buradan takip edebilirler.
  • Hocaların ders yüklerini inceleyebilir ve verdikleri ek derslerin girişlerini yapabilirler.
  • Öğrenci ve öğretmenlerin ders programlarını takip edebilirler.
  • Birim amirleri, birim çalışanlarını yönetebilirler.
  • Akademisyenler ve personeller finansal konulardaki işlemlerini yürütebilir hatta maaş ve gelirlerini takip edebilirler.
  • Akademik personellerin yapabileceği bir diğer işlem kabul edilmiş BAP projelerinin takibini yapabilmektir.

İTÜ Portal Giriş

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

İTÜ portal giriş işlemi nasıl yapılır sıkça sorulan sorular arasında yer almakta. İTÜ giriş sayfasında gözüken kullanıcı adı ve şifre bölümlerine İTÜ Hesaplarınızın kullanıcı adını ve şifresini girmelisiniz. Giriş işleminin ardından yapacağınız işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İTÜ Sis

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

İTÜ sis nedir diye merak edenler endişelenmesin. İTÜ sisteme giriş anlamına gelmektedir. www.sis.itu.edu.tr internet sitesi ana sayfasında yer alan Sisteme Giriş linkine tıklayarak sistem yeni bir sayfa açar ve gelecek sayfada İTÜ giriş sayfasına yönlendirir. Bu sayfada yer alan kullanıcı adı ve şifresi bölümlerine İTÜ giriş bilgilerini yazarak giriş sağlayabilirsiniz.

İTÜ-Portal Fotoğraf Değiştirme

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

İTÜ portal fotoğraf değiştirme işleminin nasıl yapıldığı birçok İTÜ öğrencisi tarafından merak edilen bir soru olmaktadır. Öğrenci belgesindeki fotoğraflarında değişiklik yapmak isteyen öğrencilerin yapması gereken bazı işlemler vardır. İTÜ yardımdan öğrenci işleri daire başkanlığı birimindeki öğrenci belgesi kısmını seçmeli.

Daha sonra alt konu olan öğrenci belgesi fotoğraf değişikliği bölümünü seçmeli. Son olarak ise öğrenciler kendilerine ait bir vesikalık fotoğrafı göndermeleri gerekmektedir. İşlem bittikten sonra İTÜ web mailinize mail gönderilecektir.

İTÜ Merkezi Staj Birimi İletişim 

İTÜ Portal Nedir? İTÜ Portal Giriş!

İTÜ merkez staj birimi iletişim nasıl sağlanır, makalemizin bu kısmında bu soruya yanıt vereceğiz. İTÜ merkezi staj birimi ile iletişim kurmanın birden çok yolu vardır. Bu yollardan ilki 02122853901 telefon numarasını aramak olacaktır. Bir diğer yol ise ikm@itu.edu.tr mail adresine elektronik posta göndermektir.

Benzer içerikler;

Sanal Portal devlet yardımları!

Engellilere iş fırsatı tüm hizmetler kazanç portal!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu