Eğitim

İTÜ Yardım Bileti Nasıl Oluşturulur? Amacı Nedir?

İTÜ Yardım Bileti Nasıl Oluşturulur? İTÜ Yardım Bileti Nedir? İTÜ Kart Ne İşe Yarar? İTÜ Mezun Transkript Nasıl Alınır? İTÜ Yüksek Onur Listesi Nedir? İTÜ Kaç Kredi Alabilirim?

İTÜ Yardım Bileti Nasıl Oluşturulur? Amacı Nedir?

İTÜ Yardım Bileti Nasıl Oluşturulur?

İTÜ yardım bileti nasıl oluşturulur sorusu kampüs içinde sık sık duyabileceğiniz bir soru olmaktadır. İTÜ yardım üzerinden yani yardim.itu.edu.tr adresine giderek, yardım bileti oluştur butonuna tıklayarak karşınıza çıkan birimlerden bilgi işlem daire başkanlığını seçmelisiniz.

Seçtikten sonra kategori olarak elektronik belge yönetim sistemini seçip yardım bileti oluşturarak veya 0212 285 39 30 telefon numarasını arayarak destek alabilirsiniz.

İTÜ Yardım Bileti Nedir?

İTÜ yardım bileti nedir diye merak içinde olanlar burada cevabını detaylı bir şekilde bulacaklardır. Bir sorunuz, dileğiniz veya herhangi bir şikayetiniz olduğunda İTÜ yardım sistemi üzerinden yapılır. Önce sizin soracağınız sorunun cevabı var mı yok mu arama kısmından bakılır.

Eğer konunuzla ilgili hiçbir cevap bulamıyorsanız bir yardım bileti oluşturursunuz. Yardım talebi de diyebiliriz. Sisteme gönderin ve mail adresimize cevap olarak dönüş sağlarlar.

İTÜ Kart Ne İşe Yarar?

İTÜ kart ne işe yarar sorusuna değinecek olursak. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Kart İşlem Merkezi 1999 senesinde kuruldu ve Rektörlük binasında hizmet vermeye başladı. Sistemin başlaması ile birlikte toplam olarak 42.500 öğrenciye ve 2.500 personele elektronik İTÜ kart verildi. İTÜ kampüs, bina, otopark giriş çıkışları elektronik kartla sağlanmaya başladı. Bunun yanı sıra İTÜ kart üniversitenin kütüphanelerinde, yemekhanelerinde ve öğrenci işleri otomasyonunda önemli bir rol kazandı. İTÜ kartların destekçisi ve sponsoru olan Türkiye İş Bankası kartlara para yüklenmesini ve bu yerlerde kullanılmasını sağladı. 2013 yılından bu yana Vakıflar Bankası’nın desteği ile sistem daha da geliştirildi. İTÜ Kart kredi kartı olarak da kullanılabilmesi sağlandı.

İTÜ Mezun Transkript Nasıl Alınır?

İTÜ mezun transkript nasıl alınır sorusunun iki yanıtı vardır. Yapabileceğiniz ilk yöntem transkript belgesi almak isteyen üniversite öğrencileri veya mezunlar eğitim aldıkları İTÜ öğrenci işlerine başvuruda bulunarak transkript belgelerini talep edebilirler ve direk olarak elden alabilirler.

İkinci yapabileceğiniz yöntem ise belgenizi elektronik posta yoluyla istemektir. Belgeler e-posta yoluyla da gönderilebilir. İstediğiniz belgenin size e-posta yoluyla iletilebilmesi için yapmanız gereken adım şu şekildedir; İTÜ web sayfasında formlar başlığında yer alan ilgili başvuru formunu doldurarak ve ardından yardım bileti oluşturarak (yardim.itu.edu.tr ) talepte bulunabilir ve belgenizi alabilirsiniz.

İTÜ Yüksek Onur Listesi Nedir?

İTÜ yüksek onur listesi nedir ve bu listeye nasıl girilir? İTÜ’de bulundukları yarıyıl sonu itibarıyla bütün derslerini geçmiş, başarmış ve disiplin cezası almamış öğrencilerden, ortalama notu 3,00-3,49 arasında olanlar yarıyıl onur öğrencisi; 3,50-4,00 arasında olanlar yarıyıl yüksek onur öğrencisi sayılır. Yıl sonunda açıklanan listede bu öğrencilerin isimleri yazılır ve herkesin görebileceği yerlere asılır.

İTÜ Kaç Kredi Alabilirim?

İTÜ kaç kredi alabilirim sorusunun cevabı için yönetmeliğe bakmak gereklidir. Lisans eğitim ve öğretim yönetmeliğinin maddesi gereğince genel not ortalaması 2.25 olan öğrenciler 25 kredi ve genel not ortalaması 3.00 olan öğrenciler ise 25 kredinin üzerinde kredi alabilecekler.

İlgili Başlıklar;

İTÜ portal nedir?

Devlet yardımları nelerdir?

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu?


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu