Sosyal Hak ve Yardımlar

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Arası Yardım: Şartları nelerdir, kimlere verilir?

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Arası Yardım Başvuru Şartları! Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Arası Yardım Başvuru Nasıl Yapılır? Kimler Faydalanabilir?

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Yardım Başvuru Şartları!

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Arası Yardım Başvuru Şartları! Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Arası Yardım Başvuru Nasıl Yapılır? Kimler Faydalanabilir?

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Yardım
Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Yardım

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı seçimden sonra göreve hızlı bir şekilde başlamış bulunmaktadır. İlk icraatlarından biri kadınlara destek olmuştur. Kadınlara 1.375 TL ile 4.125 TL arasında değişen maaş gibi ödemelerde bulunulacaktır.

Bakanlık tarafından düzenlenen kadınlara yönelik ayda  1.375 TL ile 4.125 TL arasındaki destek ödemesi için bazı şartlar vardır. Bu şartları sizler için araştırdık.

Kadınlara ayda 1.375 TL ile 4.125 TL yardım, sigortalı olarak çalışan eşin vefat etmesi durumunda geride kalan eş veya çocuklar yer almıyorsa anne ya da babaya maaş bağlanması esasına dayanmaktadır.

Ancak, bu yardımdan faydalanmak için belirli şartların sağlanması gerekmektedir.

Bunlar arasında eşin vefatı, başvurunun yapılması, başvuru esnasında gerekli belgelerin tamamlanması gibi şartlar yer almaktadır. Ayrıca, belirli bir gelir sınırının altında olunması gereklidir.

Kadınlara Ayda 1.375 TL ile 4.125 TL Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, çalışmayan ve dul ya da yetim aylığı almak isteyen kadınların bu yardımdan faydalanabilmesi için şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Şartlar şu şekildedir;

Başvurmak için 18 yaş üstü olmak gerekmektedir. Öğrenim durumu dikkate alınmadan çalışmamak. Hane gelirinin kişi başına düşen miktarının net asgari ücretin 2/3’ünden az olması.

Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabiliyor. Başvuru esnasında belirtilen şartları sağlamanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında yapılan değerlendirme neticesinde uygun görülen kadınlara ayda 1.375 TL ile 4.125 TL yardım ödemesi yapılacak.

Kimler Faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre çalışmayan, dul veya yetim aylığı almak isteyen kadınlar bu yardımdan faydalanabilirler. Şartları sağlayan kadınlar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.

Ek olarak vefat eden kişinin çocukları da bu yardımdan faydalanabilir. Üniversiteye giden çocuklar 25 yaşına kadar bu ödemeden faydalanabilirken erkek çocukları 18 yaşına geldiğinde, evlenme ya da askere gitme gibi durumlarda destekten yararlanamazlar. Kız çocukları ise evlenene kadar her ay düzenli olarak bu haktan faydalanabilirler.

Ayrıca engelli olan ve çalışamayan kadınlar da bu yardımdan faydalanabilirler. Engelli olan kadınlar için de belirlenen şartlar geçerlidir. Bunun yanı sıra, engel durumunu gösteren sağlık raporu ve hane gelirini gösteren belgelerin sunulması gerekmektedir.

Evde bakım maaşı alan kadınlar da bu yardımdan faydalanabilirler. Fakat evde bakım maaşı alan kadınların aile geliri belirli bir seviyenin üzerinde ise bu yardımdan faydalanamazlar. Bundan dolayı öncelikle aile gelirinin belirlenmesi ve bunun sonucunda başvurunun yapılması gerekmektedir.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com////


makale içeriği alt bilgi

6 Yorum

  1. Merhaba,ben Bahar engelli bir vatandaşım kronik bir hastalığım var.Kurumunuzun verdiği yardımdan faydalanmak istiyorum.

  2. Saygı değer büyüklerim öncelikle Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah devletimize zeval vermesin ben iki engelli çocuk babasıyım siz saygıdeğer büyüklerimizden olmasa bizim halimiz nice olur her türlü desteği veriyorsunuz Allah sizden razı olsun aile destek paketi zamlansın bide pahalılık dursun altık gelir gideri karşılasamıyor herşey için çok teşekkür ederim

  3. 2 Kızımla yaşıyorum bu paraya çok eytiyacım var zor durumdayım lütfen yardımcı olun teşekkürler

  4. Benim de ihtiyaçım var 4 tane çocuk var onların okul ihtiyaçlarını karşılayacak dorumum yok küçük bebek var ondan dolayı herhangi bir yerde çalışamıyorum eşim askeri ücret alıyor aldığı para bize yetmiyor bana da yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu