Sosyal Hak ve Yardımlar

KADINLARA ÖZEL NAKİT DESTEKLER! Nasıl Başvurulur? Şartları Nelerdir…

Eşi Vefat Edene Aylık Destek! Doğum Yapana Tek Seferlik Yardım! Asker Eşlerine Destek! Evi Olmayan Kadınlara Konut Yardımı Ve Özel Sosyal Yardım Programları

KADINLARA ÖZEL NAKİT DESTEKLER! Nasıl Başvurulur? Şartları Nelerdir...
KADINLARA ÖZEL NAKİT DESTEKLER! Nasıl Başvurulur? Şartları Nelerdir…

Eşi Vefat Edene Aylık Destek

Kadınlara özel nakit destekler Aile Bakanlığı’nın dikkat çekici sosyal yardımlarından biri, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik. Eşi vefat ettikten sonra evlilik yapmayan ve ihtiyaç sahibi olan kadınlara aylık 1.000 TL nakit destek sağlanıyor.

Doğum Yapana Tek Seferlik Yardım

Doğum yapan kadınlara gelir şartı olmaksızın devlet desteği veriliyor. Her doğum yapan kadın başvuru yaparak; ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve üçüncü ve sonraki her çocuk için 600 TL doğum yardımından yararlanabiliyor.

Asker Eşlerine Destek

Vatani vazifesini yerine getiren askerlerin eşleri de unutulmuyor. Asker eşlerine yönelik sosyal yardım kapsamında, sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olanlara aylık 800 TL nakit destek veriliyor.

Evi Olmayan Kadınlara Konut Yardımı

Eşi vefat etmiş ve en az üç çocuğu olan kadınlara, ev sahibi olmalarına destek amacıyla bölgesel bir çalışma yapılıyor. Belirlenen pilot bölgelerde yaşayan kadınlar, şartları karşılıyorsa konut satın almalarına olanak sağlanıyor ve 500 Bin TL nakit destek veriliyor.

Özel Sosyal Yardım Programları

Kadınlara yönelik sosyal yardımların daha kapsamlı şekilde düzenlendiği özel programlarla, ihtiyaç sahibi kadınların bütçelerine destek olunuyor. Devlet, kadınların geçimlerini kolaylaştırmak adına özel sosyal yardım programları uyguluyor.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu