Güncel

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’e Meydan Okuyor

Hamas'ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, Gazze'ye 20 günü aşkın süredir bomba yağdırıyor. Tel Aviv yönetiminin Gazze'ye yönelik saldırılarında yüzlerce Filistinli hayatını kaybederken, Hamas'ın silahlı kanadı olan Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, ”Meydan Okuma ve Kararlılık”

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde; Ebu Ubeyde, İsrail’e ve ona destek veren ülkelere cesur bir meydan okuma yaparak, “Arzu ettiğiniz kadar kişiyle gelin! Tanklarınızla veya ayaklarınızla… Karadan ya da denizden… Ne yaparsanız yapın boşa gidecek. Size ölümlerden ölüm beğendireceğiz” dedi. Bu sözler, Kassam Tugayları’nın Gazze’deki kararlılığını ve direnişini vurguluyor.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'e Meydan Okuyor
Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’e Meydan Okuyor

Uluslararası Çözüm Arayışları

Bölgede çatışmalar devam ederken Hamas heyeti Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Hamas temsilcilerinin başkent Moskova’da temaslarda bulunduğunu aktararak, “Hamas temsilcilerinin Moskova’yı ziyaret ettiğini teyit edebilirim. Temaslar konusunda size ayrıntılı olarak bilgilendireceğiz” dedi. Bu ziyaret, uluslararası arenada çatışmanın barışçıl bir çözüme yönelik adımlar atma isteğini yansıtıyor.

Masum Can Kayıpları Artıyor

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 20 gündür devam ederken, can kaybı her geçen gün artıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda öldürülen 7 bin 28 Filistinlinin isimlerini yayınladı. Listede, aynı aileden olan çok sayıda kişinin olduğu görüldü. Bu trajik kayıplar, Gazze’deki insanların yaşadığı acıyı ve zorlukları daha da derinleştiriyor.

Uluslararası Toplumun Çabaları

Brüksel’de AB üyesi 27 ülkenin liderlerinin katılımıyla başlayan AB Liderler Zirvesi’nde üstünde mutabakat sağlanan bildiride Hamas’ın saldırıları kınanıp, İsrail’in “uluslararası hukuk çerçevesinde” kendini koruma hakkına destek verildi. Şaşırmadık.

Liderlerin AB Konseyi binasında saatler süren müzakerelerin ardından kabul ettiği ortak bildiride aynı zamanda Gazze’de kötüleşen insani durumdan ağır endişe duyulduğu ifade edildi. Bildiride, Gazze’ye insani yardımların devamlı, acil şekilde, güvenli ve engelsiz bir şekilde ulaştırılabilmesi için koridor oluşturma ve saldırılara periyodik olarak ara verilmesi çağrısı da yer aldı.

AB üyesi ülkeler arasında İsrail ve Filistin arasındaki çatışma konusundaki görüş farklılıkları ve farklı hassasiyetler nedeniyle zorlu müzakerelerle kabul edilebilen bildiri, uluslararası bir barış konferansı düzenlenmesi fikrine de destek verdi.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde: Ebu Ubeyde’nin cesur açıklamaları, Gazze’deki direnişi ve Kassam Tugayları’nın kararlılığını vurguluyor. Ancak, çatışmanın sona erdirilmesi ve barışın sağlanması için uluslararası toplumun daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor. Umarız ki bu zorlu dönemde masum can kayıpları sona erer ve Filistin ve İsrail arasında kalıcı bir barış sağlanır.

İSRAİL GAZZE SALDIRILARI SON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYIN.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu