GüncelSosyal Medya

Konuşma engelli Ümmü Gülsüm Genç, herkesi kendine hayran bıraktı

ATV ekranlarının beğenilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de bir gece yaşandı. Sevilen yarışmaya Artvin’den katılan 27 yaşındaki konuşma engelli çevre mühendisi Ümmü Gülsüm Genç, olağanüstü bir başarıya imza atarak herkesi kendine hayran bıraktı. Ümmü Gülsüm Genç‘in başarısının ile ilgili her şey…

Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasına konuk olan Ümmü Gülsüm Genç, azmiyle herkesi kendisine hayran bıraktı. Yarışmaya Artvin‘den katılan çevre mühendisi konuşma engelli Ümmü Gülsüm Genç, geceye damga vurdu. Kardeşlerinin eğitim masraflarını karşılamak için katıldığı Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında 125 bin lira ödül kazanan Ümmü Gülsüm Genç, Twitter’da en çok konuşulan konu oldu.

 

 

İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI!

Yarışmaya Artvin’den katılan çevre mühendisi Ümmü Gülsüm için yarışmanın formatında değişikliğe gidildi. Dört yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonrası konuşma engelli hale gelen 27 yaşındaki yarışmacı için pratik bir çözüm bulundu. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu soruları sordu ve yarışmacı kendisine özel hazırlanan kartonlarla soruları cevapladı. Elindeki tahtaya soruların cevap şıklarını yazan Gülsüm’ün yarışma performansı izleyiciden tam not aldı.

 

 

İKİZ KARDEŞLERİNİN EĞİTİMİ İÇİN KATILDI

Yarışmaya Artvin’den katılan ve Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Genç, kazandığı ödülü ikiz kardeşlerinin eğitimi için kullanacağını söyledi. Ümmü Gülsüm Genç, programda 250 bin liralık soruya kadar geldi ve 125 bin lira kazandı. Ekran başındakiler heyecanla Ümmü Gülsüm’ün performansını takip etti.

HERKES ONU ÇOK SEVDİ

Ümmü Gülsüm Genç’in başarısı, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Birçok kişi, sosyal medyada Genç hakkında yorum yaptı.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu