Çalışma YaşamıGüncel

Korona Virüsü Nedeni İle Engelliler ve Hamilelere İzin Var mı?

Ölümcül virüs korana, yaklaşık 2,5 aydır Dünya genelinde can almaya devam ediyor.Öyle ki bazı ülkeler de yaşam durma noktasına gelmiş durumda.1 hafta öncesine kadar ülkemiz de herhangi bir vaka açıklanmamıştı.Fakat çok geçmeden 2 gün önce ilk koronavirüsü vakası ortaya çıktı.Açıklama yapıldıktan sonra hem Devlet hemde kişisel olarak önlemlerimizi artırmaya başladık.Önlemlerimizi alıyor olsak ta bu durumdan en fazla endişe duyan kişiler Engelli yakınları,engelli ve hamile çalışanlar olmuştur.Tek bekledikleri haber tatil müjdesi.

Çünkü evde kendilerini daha güvende hissedecekler ve daha az temas halinde olacaklar.

Engelli ve Hamile Çalışanlar İçin İzin Konusu Gündem de mi?

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Biz Biliyoruz ki Aile ve Çalışma Bakanı konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Fakat bazı engel gruplarının (kalp ve diyabet rahatsızlıklar,organ nakli ve hamile olan kişiler) risk grubunda oldukları için önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklama yapılacağını düşünüyoruz.

Peki Engelli Kamu Görevlisi için İdari İzin Kullanımı Şartı Nedir?

Başbakanlığın 2002/58 sayılı genelgesinde olumsuz hava koşulları ve olağanüstü durumlar da idari izin kullanabilir ibaresi yer almıştır.

Korona virüsünü kapsayacak salgın ile ilgili ibare genelge de yer almamaktadır.Eğer Engelli ve hamile kişiler idari izin kullanacaksa,virüs salgını genelge kapsamına alınmalıdır.

Engelliler ve Hamileler İçin 12 Gün İdari İzin Açıklandı! Tıklayın

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu