Sosyal Hak ve Yardımlar

Son Dakika! İşte Enflasyon Açıklaması ve Maaş Zammı Detayları

Türkiye İstatistik Kurumu Haziran Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı. Memur Maaşları Enflasyon Oranlarına Göre Güncellendi. Cumhurbaşkanından Zam Açıklaması yapıldı. Memur Maaş Zammı Yüzde 17,55 + 8077 Lira ve daha fazlası...

Son Dakika! İşte Enflasyon Açıklaması ve Maaş Zammı Detayları
Son Dakika! İşte Enflasyon Açıklaması ve Maaş Zammı Detayları

Türkiye İstatistik Kurumu Haziran Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıkladı

Maaş zammı son dakika haberine göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. Haziran ayındaki enflasyon oranı yüzde 38,21 olarak belirlendi. Bu haberle birlikte memurların ve emeklilerin merakla beklediği maaş zam oranları da kesinlik kazandı. İşte ayrıntılar…

Memur Maaşları Enflasyon Oranlarına Göre Güncellendi

Milyonlarca memur ve emekli, uzun bir süredir zam oranlarını öğrenmek için bekliyordu. TÜİK’in verilerine göre yıllık enflasyon oranı yüzde 38,21 olarak açıklandı. Buna göre 6 aylık enflasyon oranına göre memur maaşlarına yapılacak zam oranı yüzde 17,55 oldu. Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı ise yüzde 19,77 olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zam Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Haziran ayı enflasyon verilerinin memur ve emekli maaşlarının belirlenmesinde etkili olacağını dile getirmişti.

Memur Maaş Zammı Yüzde 17,55 + 8077 Lira

Yapılan düzenlemeye göre, tüm memurlara enflasyon farkı olarak yüzde 17,55 zam yapılacak ve bunun üzerine 8077 lira seyyanen zam eklenecektir. Ancak emekliler için herhangi bir artış öngörülmemektedir.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Uzun süren çalışmalar ve istişareler sonucunda belirlediğimiz düzenlemeyi Meclis Başkanlığı’na sunduk. Bu düzenleme kapsamında en düşük memur maaşı 22 bin liraya çıkarılacak. Ayrıca, tüm kamu görevlilerinin yıllık ücretlerine enflasyon farkı dahil olmak üzere seyyanen 8077 liralık bir artış öngörüyoruz.

En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya yükseltilecek. Böylelikle Temmuz ayı zam oranı yüzde 86 seviyesine ulaşacak. Toplamda ise yüzde 142’lik bir artış sağlanmış olacak. Ortalama memur maaşı ise 25 bin 15 liraya çıkarılacak. Temmuz ayı zam oranı ise ortalama yüzde 74’e denk gelecek. Toplamda ise yüzde 129’luk bir artış gerçekleştirilecek.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK


makale içeriği alt bilgi

3 Yorum

  1. Saygı değer büyüklerim öncelikle Allah sizi başımızdan eksik etmesin Allah devletimize zeval vermesin ben iki engelli çocuk babasıyım siz saygıdeğer büyüklerimizden olmasa bizim halimiz nice olur her türlü desteği veriyorsunuz Allah sizden razı olsun aile destek paketi zamlansın bide pahalılık dursun altık gelir gideri karşılasamıyor herşey için çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu