Gelir Yuvan

Maksimum Haber Com Giriş

Maksimum Haber Com Giriş Maksimum Haber Başvuru! Maksimum Haber  Para Yardımı! Maksimum Haber Ptt Yardım

Maksimum Haber Com Giriş

Sosyal problemlerin artması ile birlikte dar gelirli aileler için geçim daha zor bir hale gelmeye başladı. Pandemi ve ardından enflasyon ekonomik anlamda birçok sorunu beraberinde getirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kategoride birçok dar gelirli vatandaş için özel yardım programı oluşturdu.

Aile destek programı, öğrenci yardımı, doğalgaz yardımı ve kırtasiye yardımı gibi birçok konuda vatandaşlar için seçenek oluşturuldu. Seçenekler Maksimum Haber Com giriş yardımı ile değerlendirilebilir.

Yardım almak isteyenlerin öncelikle kaymakamlıktan gelir testi yaptırması gerekir. Bu test işleminin amacı yardım isteyen kişinin üzerinde bulunan mal varlığının tespit edilmesi ve yardım isteyen kişinin gelirinin hesaplanmasıdır.

Yapılan araştırma sonucunda kişinin yardıma muhtaç olduğu ve asgari gelir seviyesinin altında gelire sahip olduğu anlaşıldığı zaman yardım yapılmaktadır.

İhtiyaç sahipleri doğrudan yardım başvurusu yaptıktan sonra ödemler PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Yardım parası kişinin TC’sine yatmaktadır ve kimlik kartı ile PTT’ye gelen kişi yardımı kolaylıkla çekebilmektedir. 

Başvuru yapacak kişiler https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ üzerinden başvuru yapabilir. Turkiye.gov.tr adresinden giriş yaparak PTT’den aldığınız şifre ile sayfanıza girebilirsiniz. Arama motoru kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Yardım başvurusu yazmanız yeterlidir.

Karşınıza çıkan sayfada yardım başvurusu olan kısmı tıkladığınızda sağda yeni başvuru butonu görülecektir. Daha önce yaptığınız bir başvuru yok ise yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Daha önce yaptığınız bir başvuru sonuçlanmadan yeni başvuru yapılamaz.

On beş gün içerisinde yapılan başvuru sonuçlanır ve sonuç e-devlet yardım başvurusu bölümünde görülebilir. Sosyal hizmetler yardım başvurusu kabul edildiği zaman ‘açıklama bölümüne kabul edildi’ notu düşülür. Yardımın hesaba yatıp yatmadığı da yine bu sayfadan öğrenilebilir.

Aile ve Sosyal bakanlığı yardımı hesaba yatırdığı zaman e-devlet sayfanız aracılığı ile yardım talep eden vatandaşa bildirim gönderir. 

Maksimum Haber Başvuru

Başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken husus başvuru yapan kişinin gelir düzeyidir. Güncel haberleri takip ettiğiniz zaman bakanlığın zaman zaman yardım programı oluşturduğunu görürsünüz.

Yakın zamanda aile destek programı oluşturan bakanlık, ayrıca öğrenciler için de özel yardım paketi oluşturmuştur.

1611 lira eğitim desteği, kırtasiye desteği ve aile destek paketi gibi birçok program bakanlık tarafından medya aracılığı ile vatandaşlara duyuruldu. Maksimum haber başvuru konusunda ayrıntılı bilgi veriyor.  

Maksimum Haber Com Giriş

Yardım programına dahil olan gruplar şu şekildedir:

 1. Maddi geliri olmayan işsiz kişiler,
 2. Engelli kişiler,
 3. Kirada yaşayanlar,
 4. Kanser, Alzheimer, şeker hastalığı ve benzeri hastalıklara yakalanıp çalışamayanlar,
 5. Aile geliri asgari geçim sınırı altında olanlar,
 6. Çocuğu okula gidenler ve eğitim alanlar, 
 7. Öğrenciler,
 8. Dullar, yetimler, şehit ve gazi yakınları,
 9. Kocası cezaevinde olanlar,
 10. 10.Yaşlılar ve bakıma muhtaç kişiler bu yardıma başvurabilir.

Başvuru işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken husus başvuru şartlarına uymaktır. Mesela 1611 TL öğrenci yardımı başvurusunda öğrenci olma şartı vardır. Aile destek programında aile fertlerinden birine yardım yapılmaktadır. 

Başvuru e-devlet üzerinden yapılmaktadır ve başvuru için PTT şubesinden şifre almak gerekir. Şifre iki Türk Lirası karşılığında veriliyor. Bu şifre ile Turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak başvuru yapılabilir. Her 18 yaşını geçmiş olan vatandaşın e-devleti vardır. 

18 yaşından küçük çocukların e-devlet işlemleri ebeveynlerin e-devlet sayfasından yapılabilir. Başvuru işlemleri doğrudan kaymakamlığa, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ve Valiliklere yapılabilir. Yardım işleminde ilk aşamayı oluşturan gelir testidir.

Gayrimenkulü olan, kirada evi olan, birden fazla evi olan, birden fazla arabası olan ve düzenli maaşı olanlar yardımdan faydalanamıyor. Bir evi ve bir arabası olanlar muaftır. Bir evden ve bir arabadan fazla gayrimenkul olanlarda yardımdan faydalanamıyor.

Tarlası olan ve eken kişiler Tarım ve Orman Genel Müdürlüğünden gelir testi yaptırıyor. Ayrıca büyük ve küçükbaş hayvan besiciliği yapanlar da yine gelir testi yaptırıyor. 

Yapılan gelir testinde asgari geçim sınırı altında olan aileler için yardım yapılıyor. Öğrenci yardımı, işsiz yardımı, kira yardımı, kırtasiye yardımı, Pandemi yardımı ve engelli yardımı başvurularında gelir testi işlemi ilk sırada yer alıyor. 

Maksimum Haber  Para Yardımı

İşsizliğin ve geçim sıkıntısının artması ile birlikte ‘para yardımı’ konusu da vatandaşın gündemindedir. Vatandan para yardımı konusunda arama yaparak ‘yardımın nasıl yapıldığı’ konusunda birçok soruya cevap arıyor. Maksimum Haber para yardımı konulu makaleler inceleniyor. 

Para yardımı kriterleri zaman zaman bakanlık tarafından açıklanıyor. Aile destek programı ödemeleri bu aybaşında yapılıyor. Desteğe başvuran ve başvurusu onaylanan aileler için ödemeler bu ayın başında yapılıyor. Ödemeler PTT aracılığı ile tahsil edilebilir. Yardım başvurusu esnasında verilen İban numarasına da yardım yatırılmaktadır. Bu nedenle yardıma başvuran kişi öncelikle yardım için verdiği iban hesabını kontrol etmelidir. PTT şubelerine giderek TC kimliği üzerinden yardım yapılıp yapılmadığını da kontrol edebilir. 

Yardımlar maaş veya dönemsel olarak iki sınıfta değerlendirilmektedir. Bazı durumlarda yardımlar tek seferlik olabilir. Doğal gaz yardımında ‘faturanın belli bir yüzdesi’ ödenmişti. Elektrik yardımında şu an için 300 TL bakanlık ödeme yapıyor. 300 TL üzeri elektrik harcamalarını elektrik abonesi ödüyor. Elektrik yardımı da e-devletten veya kaymakamlıktan yapılabilir. 

Elektrik yardımı başvurusu için ‘daha önce gelir testi olan ve yardım alan’ vatandaşlar için geçerlidir. Doğalgaz yardımı ise herkesi kapsıyor ve gelir testi şartı ile veriliyor. Engelliler için su faturalarında %25 indirim söz konusu. Bu indirim doğrudan Belediye tarafından gerçekleştiriliyor. 

Kocası ölen, askerde olan, cezaevinde olan veya yurt dışında olup haber alınamayan ev hanımları da yardımdan faydalanabilir. Kaymakamlığın ilgili servisine başvurarak maruzatını anlatan ve yardım talep eden ev hanımları da, durumunu belgelediği zaman yardım yapılmaktadır. 

PTT üzerinden alınan diğer bir yardım ise ‘çocuk parası’ dır. Yeni doğan her çocuk için çocuk parası ödenmektedir ve bu yardım annenin hesabına yatmaktadır. 

Maksimum Haber Ptt Yardım

Genellikle PTT yardımı aramalarında, ‘yardımın PTT tarafından yapıldığı’ anlaşılmıştır. PTT sadece yapılan yardımda ödeme konusunda aracılık yapmaktadır. Kaymakamlık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve e-devlet üzerinden yapılan yardımlar kabul edildiğinde PTT üzerinden yardım alınabilir. Maksimum Haber ptt yardım programı bakanlığın duyurularına göre şekilleniyor. PTT üzerinden alınan yardımlar şu şekildedir:

 1. Yaşlılar, engelliler, kronik hastalar ve diğer elektrik yardımı almaya hak kazanmış olan yardıma muhtaç kişiler ‘elektrik yardımını’ PTT’den almaktadır. Yardıma muhtaç kişi bizzat elektrik faturası ile PTT’ye gelmesi gerekir. 
 2. Konut ve kira yardımı başvurusu onaylanan ihtiyaç sahipleri de yardımı PTT’den alabilir. Yardım alma işlemi TC kimliği ile gerçekleşmektedir. Yardımı alacak kişi bizzat gelmelidir veya noter onaylı vekâletname ile vekil tayin edilen kişi gelmelidir. 
 3. Eğitim, Asker ailesi yardımı ve Kırtasiye kategorisinde Aile ve Sosyal Bakanlığının yardımını almaya hak kazanmış kişiler de TC kimliği ile yardım alabilmektedir.
 4. Eşi (kocası veya hanımı) cezaevinde olan kişiler de asgari geçim sınırı altında gelire sahipse yardıma başvurabilir.
 5. Engelli yardımı, evde bakım yardımı, yetim/öksüz yardımı, doğum yardımı, öğrenci yardımı, doğalgaz ve elektrik yardımı PTT’den ödenen yardımlar içerisinde yer alır. 

Başvuru onayının ardından bir hafta içerisinde yardım yatıyor. Genellikle her ayın 5 ile 15’i arasında PTT aracılığı ile yardımlar hesaba yatıyor. 

İlgili Başlıklar;

Maksimum haber sosyal yardım!

Maksimum haber öğrenci yardımı!

Maksimum haber 10.000 tl yardım!!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu