Gelir YuvanGüncel

Maksimum Haber Öğrenci Yardımı Başvurusu

Maksimum Haber Öğrenci Yardımı Başvurusu! Maksimum Haber Öğrenci Desteği!

Maksimum Haber Öğrenci Yardımı Başvurusu

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Eğitim ve öğretim hayatında masraflar her geçen gün artıyor ve bu durumdan öğrenciler olumsuz etkileniyor. Özellikle geçim sıkıntısı çeken ve dar gelirli ailelere mensup öğrenciler için eğitim ve öğretim yılı sancılı başlıyor. Yardıma muhtaç öğrenciler için 1611TL yardım ve kırtasiye yardımı Aile Bakanlığınca yürütülmektedir. Maksimum haber öğrenci yardımı başvurusu konulu bilgilendirme 7/24 devam ediyor.

Öğrenci yardımı başvurusu!

Yardım alma işleminde ilk sırada yer alan konu gelir testinin yapılmasıdır. Gelir testi sonrasında yardıma muhtaç olan aileler tespit ediliyor. Öğrenci yardımından öğrenciler yararlanıyor. 18 yaşından küçük öğrenciler için yardım başvurusu ebeveyn tarafından yapılıyor. Başvuru işlemleri esnasında aynı adreste yaşayan her bir bireyin TC’si ve gelir durumu soruluyor. 

Başvuru işlemleri e-devlet sayfasından yapılıyor ve resmi başvuru işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşiyor. E-devlet şifresi olmayan kişiler şifreyi PTT’den alıyor ve başvuru esnasında TC kimliği kullanılıyor. TC kimliği olmayanlar her hangi bir işlem yapamıyor. 

Öğrencilere yapılan yardımlar PTT’den alınabilir veya başvuru esnasında verilen ibana yatabilir. Genellikle yardımlar PTT’de TC kimlik numara hesabına yatıyor. Hesaba yatan para yardım sahibi tarafından bizzat çekilebilir. Yardım sahibi imza vekaleti verdiği kişiler aracılığı ile de yardımlarını hesaptan çekebilir. 

Doğrudan başvuru yapmak isteyenler Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvurabilir. Kaymakamlık gelir testi yapıyor ve bu gelir testi sonucuna göre yardım yapılıyor. E-devletten yapılan başvurular bir iki hafta içerisinde sonuçlanıyor ve sonuç e-devlete yansıyor. Başvurunun sonuçlanmasının ardından yine bir iki hafta içerisinde yardım hesaba yatıyor. 

Yardım almak isteyen kişi hali hazırda öğrenci olması ve eğitimine devam etmesi gerekiyor. Eğitimine ara veren, kaydını donduran veya okul ile ilişiğini kesen kişiler bu yardım programına başvuramıyor. 

Öğrenci yardımı başvurusu!

Maksimum Haber Öğrenci Desteği

Eğitim dünyasında destek önemlidir ve öğrenciler için kolaylık sağlar. Maksimum Haber öğrenci yardımı başvurusu konusunda yardım talep eden öğrencileri bilgilendiriyor. Kırtasiye yardımı ve 1611TL öğrenci yardımı almak için;

  1. İlköğretim,
  2. Lise,
  3. Üniversite kategorisinde öğrenci olmak gerekiyor. 

Yardım başvurusu yapacak olan öğrencinin şu özelliklere sahip olması gerekiyor:

  1. Engelli veya yardıma muhtaç kategorisinde yardım alan ailelere bu yardım veriliyor. 
  2. Dul ve yetim aileleri bu yardıma başvurabilir.
  3. Asker aileleri, şehit ve gazi aileleri de bu yardıma başvurabilir.
  4. Kanser hastası, şeker hastası, diyalize bağlı hastası ve alzheimer hastası olan aile mensupları da öğrenci yardımına başvurabilir.
  5. Asgari geçim sınırı altında gelire sahip öğrenciler de bu yardıma başvurabilir.

Yardım programı dahilinde başvuru yapmak isteyenlerin programda belirlenen geçim sınırı altında gelire sahip olması gerekiyor.

Maksimum haber öğrenci yardımı başvurusu esnasında sadece öğrenciye ait bilgiler sorgulanmıyor. Aynı adreste yaşayan bütün aile fertlerinin geliri test ediliyor. Bir ev ve bir araba test işlemi esnasında muaf tutuluyor. Bir evden veya bir arabadan fazla gayrimenkulü olanlar, tarla geliri veya kira geliri olanlar, her hangi bir kurumdan maaş alanlar, sigortalı çalışanlar veya her hangi bir sektörde işletme sahibi olanlar durumlarını beyan etmesi gerekiyor. 

Yardım almaya başladıktan sonra gelir düzeyi yükselirse bu durumun beyan edilmesi kanunen zorunludur. Beyan etmeyenler hakkında adli dava açılıyor ve adli dava sonucunda para cezası veriliyor. 

Öğrencilerin barınma, kırtasiye, ulaşım ve aidat gibi birçok masrafı bulunuyor. Yurtlarda öğrenim gören öğrenciler veya ailesinin yanında öğrenimine devam eden öğrenciler bu yardıma başvurabilir. 

Devamsızlık nedeniyle veya başka bir nedenle öğrenim hayatına ara verenler bu yardıma başvuramıyor. Bu gibi durumlarda başvuru reddediliyor. Eğitimine devam etmesi durumundan yardım başvurusu yapabilir. 

İlgili Başlıklar!

Maksimum haber sosyal yardım!

Maksimum haber öğrenci yardımı!

Maksimum haber 10.000 tl yardım!!

Maksimum haber com giriş!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu