Gelir Yuvan

Maksimum Haber Ptt Yardımları

Maksimum Haber Ptt Yardımları

Maksimum Haber Ptt Yardımları

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Maksimum haber ptt yardımları aramalarında, ‘yardımın PTT tarafından yapıldığı’ anlaşılmıştır. PTT sadece yapılan yardımda ödeme konusunda aracılık yapmaktadır. Kaymakamlık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve e-devlet üzerinden yapılan yardımlar kabul edildiğinde PTT üzerinden yardım alınabilir. Maksimum Haber ptt yardımları programı bakanlığın duyurularına göre şekilleniyor.

ptt yardımı nasıl alınır

PTT üzerinden alınan yardımlar şu şekildedir:

  1. Yaşlılar, engelliler, kronik hastalar ve diğer elektrik yardımı almaya hak kazanmış olan yardıma muhtaç kişiler ‘elektrik yardımını’ PTT’den almaktadır. Yardıma muhtaç kişi bizzat elektrik faturası ile PTT’ye gelmesi gerekir.
  2. Konut ve kira yardımı başvurusu onaylanan ihtiyaç sahipleri de yardımı PTT’den alabilir. Yardım alma işlemi TC kimliği ile gerçekleşmektedir. Yardımı alacak kişi bizzat gelmelidir veya noter onaylı vekâletname ile vekil tayin edilen kişi gelmelidir.
  3. Eğitim, Asker ailesi yardımı ve Kırtasiye kategorisinde Aile ve Sosyal Bakanlığının yardımını almaya hak kazanmış kişiler de TC kimliği ile yardım alabilmektedir.
  4. Eşi (kocası veya hanımı) cezaevinde olan kişiler de asgari geçim sınırı altında gelire sahipse yardıma başvurabilir.
  5. Engelli yardımı, evde bakım yardımı, yetim/öksüz yardımı, doğum yardımı, öğrenci yardımı, doğalgaz ve elektrik yardımı PTT’den ödenen yardımlar içerisinde yer alır.

Başvuru onayının ardından bir hafta içerisinde yardım yatıyor. Genellikle her ayın 5 ile 15’i arasında PTT aracılığı ile yardımlar hesaba yatıyor.

İlgili Başlıklar;

Maksimum haber sosyal yardım!

Maksimum haber öğrenci yardımı!

Maksimum haber 10.000 tl yardım!!

Maksimum haber com giriş!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu