doğalgaz Yardımı

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan bazı insanlar, bu zor kış mevsiminde ısınma ve barınma konusunda bazı sıkıntılar çekiyor. Yurttaşlarının seslerini duyan Mamak Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu için kolları sıvadı ve gerekli olan tüm hazırlıkları tamamladı.

Yapılacak olan bu yardım sayesinde dar gelirli ve yardıma muhtaç kişi ya da ailelere belli bir miktar olmak kaydı ile doğalgaz fatura desteği verilecek. 

Bu doğalgaz yardımı ile vatandaşlar artık ısınma derdi için faturasını düşünmeyecek ve daha az doğalgaz faturası ödeyecek. Yapılmakta olan yardımın tüm detaylarını, Mamak Belediyesi sosyal yardım sayfasında paylaştı. Ayrıca Mamak Belediyesi tarafından yapılacak olan tüm yardımları, Mamak Belediyesine giderek öğrenebileceksiniz.

Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Mamak Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Yapılacak olan bu yardım sadece Mamak Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları kapsar ve sadece onların ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde düzenlenmiştir. Yapılan bu yardım Mamak Belediyesi doğalgaz fatura desteği olarak geçmektedir.

Bu yardım türü sayesinde daha az doğalgaz faturası ödeyerek, sahip olduğunuz alım gücü desteklenir ve sizin enflasyon oranları altında ezilmenizin de önüne geçilir. Mamak Belediyesi tarafından yapılan yardımların tümü, sizlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiği gibi ayrılan bu maddi yardım fonu sadece dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan kimselere ayrılır.

Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

https://sosyalyardim.mamak.bel.tr/web/index.php?r=basvuru%2Fyeni bu belirttiğimiz link üzerinden Mamak Belediyesi doğalgaz destek formu sayfasına ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız bu başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, en geç on beş gün içerisinde yapılan yardım türüne girip girmediğinizi siz de öğrenebileceksiniz.

Ayrıca bu sayfa üzerinden, belediye tarafında  yapılan diğer tüm yardımları da görebilecek ve ihtiyaç duyduğunuz her yardım türüne kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Mamak Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

İster Türkiye Cumhuriyeti Devletinin verdiği yardımlar olsun, isteseniz de yerel yönetimler tarafından verilecek olan yardımlara dahil olan kişiler, belli şartları uyum sağlayan vatandaşlar arasından seçilir. Bu uygulamanın amacı ise, gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemektir.

Bu şartlar ise, devlet ya da belediyelerin belirlemiş olduğu kurumlar aracılığı ile tespit edilir. Mamak Belediyesi Doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir diye merak eden kişiler için, belirlenen kriterler ise Mamak Belediye Başkanı olan Murat Köse tarafından şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç olan kişi ya da aileler
 • Asgari ücret sınırı altında yaşayan kişiler
 • Hiçbir şekilde maddi geliri bulunmayan kişiler
 • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamına giren kişiler
 • Kronik sağlık rahatsızlığı bulunan kişiler
 • Engelli bireyler ( %40 oranında engeli bulunan kişiler, bu oran devlet tarafından belirlenmiştir. )
 • Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olmayan kişiler
 • Aldığı ücreti devletin belirlediği miktarın altında olan kişiler
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına alınan ücret bölündüğü zaman, ortaya çıkan miktarın 1,800 Türk Lirası altında bulunması

Aranan şartlardandır. Bu yardım türüne eğer isterseniz belirttiğimiz adresten, isterseniz de Mamak Belediyesine şahsen başvuru yaparak bu yardımı alabilirsiniz. Alacağınız bu yardım ücreti, her ay sahip olduğunuz doğalgaz faturanızdan düşülür ve siz de bu sayede her ay daha az fatura ödersiniz.

Süreli ya da süresiz olarak sizler için hazırlanan bu yardım türüne girmek çok kolay. Verilen doğalgaz fatura destekleri, yardım süresi bittikten sonra hiçbir şekilde sizden geri talep edilmeyecektir.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

İlgili Başlıklar;

Mamak belediyesi sosyal yardım başvurusu!

Mamak Belediyesi yardım kartı başvuru!makale içeriği alt bilgi

2 Yorum

 1. Benim isim yok evim kira yardıma ihtiyacım var yardım edermisiniz lutfen numaram 0501018****

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu