Maddi Yardım

Mamak Belediyesi Para Yardımı

Mamak Belediyesi Para Yardımı! Mamak Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? Mamak Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Mamak Belediyesi Para Yardımı

Mamak Belediyesi para yardımı haberini duyan başkentli vatandaşlar, bu yardım türüne nasıl dahil olacağını merak etmeye başladı. Yapılan bu yardımlar son yıllarda, ülkenin zor günler geçirmesi ile vatandaşlara sunulmak üzere hazırlandı. Yapılan bu yardımlar, vatandaşı maddi anlamda desteklerken aynı zamanda da onların sosyal anlamda hayata daha fazla karışmasını da sağlayacak. 

Mamak Belediyesi Para Yardımı
Mamak Belediyesi Para Yardımı

Yapılan bu yardımlar, devletin ya da belediyenin belirlediği şartlara uyum sağlayan kişilere verilecektir. Alım gücünün düşmesi ile vatandaşın parası sürekli eriyor. Buna bir çözüm yolu olarak da Mamak Belediyesi para yardımı projesini dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilerle paylaşacak.

Tüm yardımlar maddi ya da sosyal olmak üzere 2 grupta şekillenir vatandaşların ihtiyaç ve isteklerine göre ihtiyaç sahibi kişilere sunulur. 

Mamak Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Mamak Belediyesi para yardımı başvuru formu bu yardım türüne dahil olmak isteyen vatandaşlar için belediye tarafından oluşturulmuştur. Bu başvuru formu sayesinde gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler belirlenecek ve ayrılan yardım fonu sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacaktır.

Başvuru formu sayfasında sizden, maddi durumunuzu özetlemeniz, iletişim bilgileriniz ve ikametgâh adresini belediyenin yetkili birimlerine aktarmanız istenir.  Yardım projesine dahil olup olmadığınızı ise Mamak Belediyesine şahsen başvurarak öğrenebilirsiniz.

Başvuru formu sayfasına, belediye binasına giderek ya da yardım türleri için oluşturulan web sitesine giriş yapabilirsiniz. https://sosyalyardim.mamak.bel.tr/web/index.php?r=basvuru%2Fyeni linkine tıklayarak sizler için ayrılan para yardımına başvuruda bulunabilirsiniz.

Mamak Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Mamak belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir diye merak eden vatandaşlar için beklenen cevap belediye tarafından verildi. Bu yardım kapsamına girecek olan vatandaşlar ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Devletin belirlemiş olduğu muhtaçlık sınırının altında olan vatandaşlar
 • Şu anda iş göremez raporu bulunanlar
 • % 40 ve oranında engel raporu bulunan kişiler
 • Hane içinde yaşayan kişi sayısına alınan ücret bölündüğü zaman ortaya çıkan miktarın 1800 Türk Lirası altında bulunması
 • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir bağlantısı bulunmayan kişiler
 • Şehit ailesi ve yakınları
 • Öksüz ve yetim kişiler
 • 65 yaş ve üstü kimsesi bulunmayan vatandaşlar
İlginizi Çekebilir  Amasya Belediyesi Para Yardımı

Ancak belediye bu kişilere nakdi olarak ücret tahsil etmez fakat onun yerine para ile alınabilecek tüm ürünlerin yardımını yapar. Bunun için sadece bu yardımlara başvuruda bulunmanız yeterlidir. Bu yapılmayan nakdi tahsilatların ise istisnai durumları belediyenin ilgili kurumları tarafından belirlenmiştir.

Mamak Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Eğer siz de yukarıda bahsettiğimiz yardım şartlarına uyum sağlıyorsanız, Mamak Belediyesi para yardımı başvuru formu sayfasına girip başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Bu yardımlar sizlere belediye fonundan verilir ve geri ödemesi asla talep edilmez.

Süreli ya da süresiz olarak verilecek bu yardım türlerini öğrenmek için Mamak Belediyesi binasına şahsen gidip bu yardım başvurularını da gerçekleştirebileceksiniz. Başvuruyu tamamladığınız 15 iş günü içerisinde de bu yardımlara sahip olup olmayacağınızı belediye binasından öğrenebilirsiniz.

İlgili Başlıklar;

Mamak Belediyesi yardım başvurusu!

Mamak Belediyesi Kömür yardımı başvurusu!

4.6/5 - (10 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu