Çalışma Yaşamı

MEB, 750 Engelli Öğretmen Atama Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı, 750 engelli öğretmen almak için duyuruya çıktı. Engelli öğretmen atama takvimi ve kontenjanı belli oldu. Engelli öğretmen atamasında adayların tercih ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. Peki, Engelli öğretmen başvuruları ne zaman? Engelli öğretmen atamaları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, 750 engelli öğretmen almak için duyuruya çıktı. Başvurular 3 ila 7 Şubat tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 11 Şubat’ta yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü duyurusu aşağıya aynen aktarılmıştır.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU (OCAK 2020)

2016 ile 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına [EKPSS (Lisans Düzeyi)] katılan adaylar arasından EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre, 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda yapılan açıklamalar doğrultusunda “Ek-1 Alan Bazlı Kontenjan Listesi” nde belirtilen alan ve kontenjanlarla sınırlı olmak üzere “Ek-2 Engelli Öğretmen Atama Takvimi” nde belirtilen süre içerisinde başvurular alınarak 750 (yedi yüz elli) engelli öğretmen ataması yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru metnine “Engelli Öğretmen Atama Duyurusu” ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz….


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı