Çalışma Yaşamı

MEB Engelli Çalışanlarına İl Dışı Tayin Hakkı

MEB Engelli Çalışanlarına İl Dışı Tayin Hakkı 

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, 10.07.2014 tarih ve 2920977 sayılı yazı ile “eğitim öğretim sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında görev yapan ve adaylıklarını tamamlayan engelli personellerin bir defaya mahsus olmak üzere, istedikleri il/ilçelere atanacakları” nı bildirmiştir.

engellilerdostu.com olarak daha önce tüm kamu kurum ve kuruluşlarında engelli olarak çalışan Devlet Memurlarının tayin hakkının olduğu ve değişiklik yapılan “DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK” hükümlerine istinaden tüm Bakanlıkların Merkez ve Taşra teşkilatları tarafından kendi yönetmeliklerine uyarlamaları gerektiğini belirtien “Engelli Devlet Memurlarının Tayini Hakkında Yönetmelik” başlıklı yazımızıda inceleyebilirsiniz.

 

Buna göre değişiklik yapılan “DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK” hükümlerine istinaden ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) engelli memurlara yönelik tayin hakkı vermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı 09.07.2014 tarihli ve 2897884 sayılı Makam Onayına istinaden MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Valilikler aracılığıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği 10.07.2017 tarihli ve 2920977 sayılı yazısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MEB Engelli Personelinin İl Dışı Tayin Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yukarıda belirtilen yazıları gereği;

1-Eğitim Öğretim Sınıfı dışındaki Hizmet Sınıflarında bulunmak

2-Kendisi için tayin başvurusunda bulunmak isteyen memurun %40 ve üzeri engelli raporunun olması

3-Eşi, Çocuğu, Annesi gibi bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri nedeniyle tayin isteyecek memurun sunacağı raporda ise ağır engelli ibaresinin bulunması veya da tam teşekküllü hastane civarı yanında tedavisinin mümkün olacağını bildirir raporunun olması gerekir.

4-Adaylığının kaldırılmış olması

Bu şartları taşıyanlar sadece bir defaya mahsus bu haktan yararlanabilirler..

engellilerdostu-Özel İçerik


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu