MEB Görevde Yükselme Sınavında Engelli Personele Ek Süre Getirildi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09 Aralık 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Şef/Memur görevde yükselme sınavına katılacak engelli personellere ek süre verilecek. İşte konu ile ilgili Teç-sen resmi internet sitesinde yapılan resmi açıklamayı aktaralım sizlere…

Eğitim kolunda faaliyet gösteren Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) tarafından 09 Aralık 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan MEB/GYS’de Okutman Yardımı Alacak Engelli Personele İlave Süre verilmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına yapılan talebe olumlu bir dönüş sağlanarak teklif yerine getirildi.

İşte Şef/Memur – MEB/GYS girecek engelli personelleri yakından ilgilendiren haberin detayları…

G.Y.S’de Okutman Yardımı Alacak Engelli Personele İlave Süre Verilsin Talebimiz Yerine Getirildi.

Sendikamızca;09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak Şef/Memur Görevde Yükselme Sınavlarına katılacak ve sınavda okutman yardımı alacak engelli personele sınav süresine ilave süre verilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazı ile talepte bulunulmuştu.

Bakanlıkça yayınlanan Görevde Yükselme Sınavında Dikkat Edilecek Hususlarda “Engelli Adaylarla İlgili Duyuru:  Okuyucu kodlayıcı hizmeti alan aday/adaylar tek kişilik salona yerleştirilmiş olupØ 15dakika ek süre verilecektir.” Şeklinde düzenleme yapılmıştır.

Ek Süre talebimizi yerine getiren meb bürokratlarına engelli personellerimiz adına teşekkür ederiz

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Check Also

engelli vergi indirimi sorgulama

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır?

Engelli vergi indirimi sonuçları nasıl sorgulanır? Engelli yurttaşların, bulundukları zor koşulların hafifletilmesine katkı sağlamak ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir