Çalışma Yaşamı

MEB Sahte Engelli Raporlarının Tespiti İçin Engelli Öğretmen Ve Personele İnceleme Başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı sahte belgeli öğretmenlerden sonra MEB’de engeli olarak çalışan personellerin sahte engelli raporu alıp-almadıklarını tespit etmek amacıyla personelleri araştırmaya başladı …

Milli Eğitim Bakanlığı sahte diploma ile görev yapan öğretmenlerle ilgili gelen ihbarlardan sonra tüm öğretmenlerin diplomalarına inceleme başlatmış ve çok sayıda sahte diplomalı görev yapan öğretmene rastlamıştı.

Yapılan incelemelerin sonunda çok sayıda kişinin sahte diploma ile öğretmenlik yaptığı ortaya çıkmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı şimdi de engelli raporu ile öğretmen ve eğitim öğretim sınıfı dışında görev yapan personellerin engelli raporlarını incelemeye aldı ve araştırma başlattı.

Bu kapsamda MEB’de görev yapan engelli personelin tamamının engelli raporları incelemeye alınmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı aslında engelli çalışanların raporlarını tüm kamu kurum ve kuruluşlar gibi zamanında tetkik etmemiştir. Nasıl mı? Engelliler, EKPSS’ye girmelerinin ardından ÖSYM aracılığıyla yaptıkları tercihlerin sonucunda kazandıkları yerlere başlamaya gittiklerinde istenilen evrakların tamamı incelenmesi gerekmektedir.  Bu durum zamanında yapılmadığından şuan Milli Eğitim Bakanlığı engelli personellerden raporlarını istemekte ve inceleme yapmaktadır.

 

engellilerdostu-Özel İçerik


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı