elektrik fatura yardımı

Mersin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu! Mersin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği! Mersin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Mersin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Büyüyen dengeler ve insanların daha da geride kalmasıyla, çoğu kişi çıkış yolu olmadığı için bir şekilde sıkışmış hissediyor. Enflasyon ve yükselen faiz oranları, işleri tersine çevirmeyi her zamankinden daha zor hale getiriyor.

Düşük bir geliriniz veya mini emekli maaşınız varsa, devlet yardımı almaya hakkınız olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bu, gelirinizi artırmanıza ve bütçenizde size daha fazla alan bırakmanıza olanak sağlayacaktır.

Mersin belediyesi, soğuk kış aylarında elektrik faturaları konusunda düşük gelirli Mersin sakinlerine yardımcı olmak amacıyla kollarını sıvadı. Birçoğunuz için elektrik faturası büyük gider kalemidir. Biraz finansal özgürlüğe sahip olmanız için Mersin Belediyesi olarak, elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. 

Mersin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Mersin Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Bu sayfanın amacı, Mersin sakinlerinin, bireylerin ve ailelerin mali durumlarını sorumlu bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış kişiselleştirilmiş konsolidasyon seçeneklerini gözden geçirmelerine yardımcı olmaktır. Sizlerde elektrik yardımı almayı düşünüyorsanız yazımızı okumaya lütfen devam edin.

Mersin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Pandemi, pek çok Mersinliyi beklenmedik faturalarla ve maliyetlerle boğuşmaya bıraktı. Yalnız değilsiniz. Sizlere elektrik desteği verebilmek ve daha fazlası için çalışmalarımıza son gaz devam etmekten mutluluk duyuyoruz. 

Mersin belediyesi elektrik fatura destek formu

Mersin belediyesi elektrik fatura desteği almak isterseniz başvuru formuna ihtiyacınız var.Düşük gelirli yardım almaya hak kazanan vatandaşlar uygunluğu belirlemek için çeşitli yöntemlerle taranır.

Elektrik faturası desteği almak istiyorsanız elektrik fatura destek formu doldurmanız gerekir. Elektrik fatura destek başvuru formunuzu doldurduktan sonra başvurunuz gerekli incelemeye alınıp, yardım talebiniz onaylandığı takdirde elektrik desteği yardımı almaya başlayabilirsiniz.

  Elektrik fatura destek formunu PTT şubelerinde doldurmanız gerekecektir. Son aya ait elektrik faturanız ve kimliğiniz ile PTT şubelerine başvurmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından düzenli merkezi yardım alıyorsanız elektrik yardım desteğinden otomatik olarak yararlanabilirsiniz.

Not: Elektrik fatura desteği almayı hak ettiyseniz, bu destek faturalarınıza indirim şeklinde yansıyacaktır. Yani size nakit para olarak ödenmeyecektir.

Mersin Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Mersin belediyesi elektrik faturası desteğini sadece gerçek anlamda muhtaçlara ve ihtiyaç sahiplerine yapıyor.

Şuan herhangi bir işte çalışmıyorsanız herhangi bir başvuruda bulunmadan Ptt şubelerine gidip, faturanızı ödemek istediğinizde bu indirimden, elektrik fatura desteğinden faydalanabilirsiniz. Ancak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kaydınız yoksa, ilk olarak bu vakfa kayıt olmanız gerekir.

Kayıt esnasında sizden talep edilen özellikler;

  • TC kimlik kartınızın aslı ve fotokopisi
  • İkametgah belgeniz
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
  • Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi
  • SGK’dan alacağınız gelir belgesi
  • Eşinizin ölüm belgesi ( dul kadınlar için)
  • 2022 engelli raporu ( engelli vatandaşlar için)
  • Kronik hastalığınız varsa tam teşekküllü bir hastaneden almanız gereken sağlık kurulu raporu
  • Afetzede iseniz bilirkişi raporu
  • Mal beyanınıza dair belgeler

 

>>Talep edilen belgeler sizin özel durumunuza  göre de değişkenlik gösterebilir.

Evden çıkamayacak derecede hasta olup elektrik fatura desteği almak isteyip, vasileriniz veya veliniz olmaması halinde Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı personeli tarafından evinizde başvuru alınabilir.

Elektrik desteği programı başvuru formunu doldurup, imzalamak suretiyle başvurunuz tamamlanmış olur.

Aşağıdaki durumlardan birini yaşadığınız takdirde Elektrik fatura desteğiniz kesilir.

Muhtaçlığınız ortadan kalktığı taktirde

Elektrik fatura desteği hak sahibinin vefat ettiği takdirde

Eşiniz vefat ettikten sonra Elektrik fatura desteği alıp, daha sonra başka biriyle evlendiğiniz takdirde

Aldığınız Elektrik fatura desteği bilginiz dışında kesilirse  ALO144 veya ALO183 Sosyal Destek hatlarından birini arayabilirsiniz.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM/

İlgili Başlıklar;

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı yardım başvurusu!

kızılay para yardımımakale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu