Dizi-Film

Mucize Filminin Deli Azizi, “Engelli Rolü İçin 1 Yıl Çalıştım”

Mucize Filminin Deli Azizi, Mert Turak Kimdir? Mucize 2 Aşk Filmi Özeti! Mucize aşk aziz düzeliyor mu?

Mucize Filminin Deli Azizi, “Engelli Rolü İçin 1 Yıl Çalıştım”

Mucize aşk aziz düzeliyor mu? Mucize Filminin Deli Azizi, Mert Turak Kimdir? Mucize 2 Aşk Filmi Özeti!

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği Mucize Filmlerinde engelli bir genci canlandıran ve çoğu kişiye gözyaşı döktüren Turak, “2. filmin hazırlığı daha zorlu geçti. Aziz’in yavaş yavaş fiziksel olarak düzelmesini evre evre çalışmam, aşağı yukarı bir yıl sürdü” dedi.

mucize aşk aziz düzeliyor mu
mucize aşk aziz düzeliyor mu

Dört yıl önce Mucize’de, şimdi ise vizyona giren Mucize 2 Aşk’ta her izleyenin yakınlarına ballandıra ballandıra anlattığı Aziz rolüyle herkese parmak ısırtan, çoğu kişiye gözyaşı döktüren Mert Turak kimdir?, Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönettiği filmi ve Aziz karakteri ile ilgili detaylar…

Mucize Filminin Deli Azizi, Mert Turak Kimdir?

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Öğretmen olan babası Malatyalı, vergi memuru olan annesi Makedonya asıllıdır. 3-4 yaşında iken Aydın’daki teyzesinin yanında kaldı. İlkokula izmir’de Doğan Akad Meliha Akad ilkokulunda gitti. İlkokul 3.sınıfta Karşıyaka Bostanlı’ ya taşındılar.

Emlak ilkokulunda okumaya başladı. Ortaokul 2 de Bostanlıdan İzmir Yeşilyurt a taşındılar. 1994 yılında ortaokulu bitirdi. Liseyi İzmir Vecdi Gönül Lisesinde okudu. 1995 yılında Tiyatro kursuna başladı.

Lisede okuduğu yıllarda İzmir Kültür-Sen Amatör Tiyatro Topluluğu kursundaki etkinliklerde bulunduğu sürece birçok tiyatro oyundikten sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Tiyatro bölümüne girdi. Daha sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Oyunları Bölümünü kazanıp oraya geçiş yaptı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Konservatuarda öğrenci iken 2003 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında kadrosuz oyuncu olarak çalışmaya başladı.

Profesyonelce bir çok tiyatro ve çocuk oyununda oynadı. İstanbul Üniversitesi’nde okurken Mart/2003 yılında Makedonya’nın Üsküp Şehrindeki Tiyatro Festivaline gönderildi.

İstanbul Bahçe Şehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Dalında Yüksek Lisans Öğrenimi yaptı.

Mert Turak, 2007 yılında “Şöhret Okulu” adlı dizide Müjdat Gezen, Ayla Algan, İlhan Şeşen, Tan Sağtürk, Ebru Cündübeyoğlu, Atilla Arcan, Serdar Deniz, Meyra, Cengiz Küçükayvaz, Sarp Akkaya, Sinan Çetin, Erol Büyükburç ile birlikte oynadı.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı  sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol aldı.

Mucize 2 Aşk Filmi Özeti

İlk filmiyle gişede çok büyük bir başarı yakalayan Mahsun Kırmızıgül’ün devam filmi 2 Aşk Doğu’nun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin’in yaşama tutunma hikâyesini konu ediniyor. Köylerinde yaşadıkları sorunlardan yorulan çift Batı’da bir kasabaya yerleşir.

Gittikleri kasabada hayat bu ikili için hiçte kolay olmayacaktır. Kötülerin ve önyargılı insanların her yerde var olduğu dünyamızda Aziz ve Mızgin kendi başlarına ayakta kalmayı, hayata tutunmayı, çabalamayı ve çalışmayı öğreneceklerdir.

Aziz deliler gibi aşık olduğu karısı Mızgin için, kusurlarından ve engellerinden kurtulmak için büyük bir azimle mücadeleye başlar. Ve Aziz çok sevdiği dünyalar güzeli eşi için Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin yardımı ile mucizeleri birbir gerçekleştirir.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu