Sosyal Hak ve Yardımlar

Online Öğrenci Akbili Başvurusu: Başvuru Formu, Nasıl ve Nereden Başvurulur?, Nasıl Sorgulanır?

Online Öğrenci Akbili Başvuru Nasıl Yapılır? Online Öğrenci Akbili Başvurusu Nerden Yapılıyor? Nasıl Sorgulanıyor? Online Öğrenci Akbili Başvuru Formu...

Online Öğrenci Akbili Başvurusu

Online Öğrenci Akbili Başvurusu; Öğrencilerin toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanabilmeleri için gerekli olan öğrenci akbili, İstanbul’da yaşayan tüm öğrenciler için büyük bir kolaylık sunmaktadır. Peki, online öğrenci akbili başvurusu nasıl yapılır, nereden yapılır ve başvuru süreci nasıl takip edilir? İşte adım adım rehberiniz:

Online Öğrenci Akbili Başvurusu
Online Öğrenci Akbili Başvurusu

Online Öğrenci Akbili Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci akbil başvurusu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru esnasında öğrenci belgeniz, kimliğiniz ve biyometrik fotoğrafınız gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafınızı yükledikten sonra, kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Online Öğrenci Akbil Başvurusu Nerden Yapılır?

Başvurular, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden veya İBB CepTrafik uygulaması üzerinden yapılabilir. Mobil uygulama üzerinden yapılacak başvurularda da aynı belgeler gerekmekte ve aynı adımlar izlenmektedir.

Online Öğrenci Akbil Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Başvurunuzun durumunu öğrenmek için yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. “Online İşlemler” menüsü altında yer alan “Akbil Başvuru Sorgulama” ekranından TC kimlik numaranız ve başvuru sıra numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

Online Öğrenci Akbili Başvuru Formu

Başvuru formu, İBB’nin resmi web sitesinde yer almaktadır. Form, kişisel bilgilerin yanı sıra öğrenim durumunuzu da belirten bir bölüm içermektedir. Formu doldururken, öğrenci belgenizin güncel olduğundan ve bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM // TİKTOK

SON DAKİKA HABERLER İÇİN GOOGLEDEN TAKİP EDİN

Oy Ver post
İlginizi Çekebilir  Engelli Vatandaşlar için İndirimli İnternet, SüperOnline-Engel Tanımayanlar Tarifesi

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu