EKPSSGüncel

ÖSYM, 2018 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunu Yayınladı

engellilerdostu-Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu—2016 Yılında Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına giren ve uzun zamandır bu atama zamanını bekleyen engelli memur adaylarının 2 bin 500 kişilik kontenjanın ayrıldığı yerleştirme sürecine ilişkin kılavuz Ölçeme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yayınlandı.

Bu kapsamda ÖSYM tarafından yayınlanan açıklamaya ve ilgili engelli memur yerleştirmesine ilişkin kılavuza haberimizden ulaşabilirsiniz…

DUYURU
(8 Mart 2018)

2018 EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için,  2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 8-16 Mart 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Mart 2018 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Adayların tercih işlemleri öncesinde Ek’te sunulmuş olan Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

2018 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı