ÖSYM, 2018-EKPSS Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

1 dakikada okuyabilirsiniz


2018 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Ne zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 22.04.2018 Pazar günü yapıldı. EKPSS’ye girecek adaylar saat 10:00 ‘dan sonra sınavın yapılacağı binalara alınmadılar. Adaylar şimdi 2018-EKPSS sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. ÖSYM EKPSS sonuçlarını ne zaman açıklayacak.

2018-EKPSS 22 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için binlerce aday ter döktü ve çaba sarf etti. ÖSYM tarafından düzenlenen EKPSS için sınav sonuç tarihi verildi.

Adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine göre genel yetenek ve genel kültür testlerinin uygulandığı  sınavda, adaylara, engel gruplarına göre 60, 80, 90 ve 100 dakikalık süre verildi.  Adayların engel gruplarına ve ve öğrenim düzeylerine uygun hazırlanmış testler, engel durumlarına  göre sınav uygulamları ile gerçekleştirildi.

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Mahmut ÖZER

ÖSYM Sınav Koordinasyon Merkezinde 81 İlin Sınav Koordinasyonunu yönetti.  2018 EKPSS Sınav sonuçları peki ne zaman açıklanacak. 22 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına ilişkin sonuçlar 17 Mayıs 2018 tarihinde adayların erişimine açılacak. Sınav sonuçları 17 Mayıs’ta ÖSYM’nin internet sitesinden açıklanacak. Sonuçlar adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek.

 

engellilerdostu-Özel İçerikBeğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
2
Hoş
Beğen Beğen
2
Beğen
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kötü Kötü
0
Kötü
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir