EKPSS

ÖSYM’den EKPSS Başvurularına İlişkin Duyuru

ÖSYM tarafından 81 İl Merkezinde 22 Nisan 2018 tarihinde uygulanacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına ilişkin Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca yapılan duyuru yayınlandı. Yapılan resmi duyuru aşağıya aynen çıkarılmıştır.

 

EKPSS: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

DUYURU
(6 Şubat 2018)

“2018-EKPSS Başvuruları Alınacak”

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında  Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde saat 10:15’de 81 il merkezinde uygulanacaktır.

EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvurular, 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru işlemleri  2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2018-EKPSS Kılavuzunda yer almakta olup 2018-EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

 

2018 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve Kura Başvuru Kılavuzu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı