Sosyal Hak ve Yardımlar

PTT Başvurusu Yapanlar 4.500 TL Yardım Alacak! Kimlere Verilecek? İşte Detayları!

PTT BAŞVURUSU YAPANLARA DESTEK ÖDEMELERİ YAPILACAK! İŞ İMKANI ARAYANLARA VE İŞE BAŞLAMA YARDIMLARI YAPILACAK! BU YARDIMLARA NASIL BAŞVURULACAK ŞARTLARI VE DAHA FAZLASI...

PTT BAŞVURUSU YAPANLARA DESTEK ÖDEMELERİ GÜNCELLENECEK

PTT BAŞVURUSU YAPANLARA DESTEK ÖDEMELERİ YAPILACAK! İŞ İMKANI ARAYANLARA VE İŞE BAŞLAMA YARDIMLARI YAPILACAK! BU YARDIMLARA NASIL BAŞVURULACAK ŞARTLARI VE DAHA FAZLASI…

PTT Başvurusu Yapanlar 4.500 TL Yardım Alacak! Kimlere Verilecek? İşte Detayları!
PTT Başvurusu Yapanlar 4.500 TL Yardım Alacak! Kimlere Verilecek? İşte Detayları!

Son zamanlarda enflasyon ve hayat pahalılığı artış gösterirken, destek ödemeleri konusunda güncellemeler devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemeleri genellikle asgari ücrete göre belirlenmektedir.

İşe başlama yardımı kapsamında belirli şartları sağlayan vatandaşlara destek ödemesi yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yönelik destek ödemeleri için belirli koşullar aranmaktadır. Bu şartları sağlayan vatandaşlar destek ödemelerinden faydalanabilmektedir.

İŞ İMKANI ARAYANLARA YARDIM VERİLECEK

İş imkanı arayan, ancak yeterli maddi gelire sahip olmayan vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek sunulmaktadır. Başvuru yapan vatandaşlara 4.500 TL tutarında destek ödemesi yapılmaktadır. İşsizlikle mücadele kapsamında başvuruda bulunarak destek ödemesinden faydalanabilirsiniz.

İŞE BAŞLAMA YARDIMINA ZAM YAPILDI

Asgari ücret ara zammının belirlenmesiyle birlikte destek ödemeleri de güncellenmektedir. Son güncellemelerle birlikte işe başlama yardımı tutarı 4.589 TL’ye kadar yükseltilmiştir.

Destek ödemesi, brüt asgari ücretin 1/3’üne denk gelecek şekilde hesaplanmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre, işe başlama yardımı tutarı bu şekilde güncellenmiştir. Zam öncesinde işe başlama yardımı tutarı 3.336 TL olarak ödenmekteydi.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemesi, işe başlama masraflarının karşılanması amacıyla hak sahiplerine verilmektedir. İşe başlama yardımı kapsamında uygun giyim, ekipman teminatı, ulaşım veya konaklama gibi masraflar desteklenmektedir.

Başvuruda bulunabilmek için kaymakamlık veya Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüklerine dilekçe yazabilir ya da e-Devlet sistemi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında destek ödemesi PTT hesabınıza yatırılacaktır.

İlginizi Çekebilir  Doğalgaz Yardımı Her Ay mı Verilecek?

Sosyal medya hesaplarımız: İNSTEGRAM /// TİKTOK

5/5 - (1 {Oy})

makale içeriği alt bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu